fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumAndrzej Duda zainaugurował kampanię

Andrzej Duda zainaugurował kampanię

Urzędująca głowa państwa otrzymała jednoznaczną rekomendację Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat tej partii w wyścigu o urząd prezydenta RP. W przemówieniu prezydent skupił się na swoich doświadczeniach ze spotkań z obywatelami, ale poruszył też kilka wątków, które mogą wyznaczać kierunki kampanii wyborczej. 

– Gdy jeżdżę po Polsce, słyszę podziękowania za 500+, za obniżenie wieku emerytalnego, za dodatkowe świadczenia dla emerytów, za inne dodatki, za mniejsze bezrobocie. Rodzice dziękują mi za to, że dzieci nie muszą wyjeżdżać i robi to tylko ten, kto chce. Właśnie po to chcemy być zamożniejsi, by była możliwość wyboru – mówił prezydent w trakcie pierwszego przemówienia jako oficjalny kandydat w kampanii wyborczej.

Równocześnie Andrzej Duda przyznał, że podczas tych samych spotkań słyszy o nierozwiązanych problemach, z którymi mierzą się Polacy. To te tematy przykuły uwagę jako możliwe do przekucia w obietnice gospodarczo-społeczne. – Niektóre powtarzają się cały czas, to przed wszystkim troska o służbę zdrowia i o kolejki do lekarzy specjalistów – powiedział i dodał, że "nowoczesne państwo to takie, gdzie ten problem jest rozwiązany". Równocześnie podziękował rządowi za to, że "znalazł miliardy złotych na Narodową Strategię Onkologiczną, która została napisana w Pałacu Prezydenckim".

Jednym z priorytetowych tematów z obszaru gospodarki poruszonym w przemówieniu inaugurującym kampanię był rozwój technologiczny Polski. – Chcę żeby młodzi ludzie, którzy wyjadą z Polski, wracali i przywozili nowe wzorce. Żebyśmy korzystali z tego, co dzieje się na świecie, ale też żebyśmy mieli własną myśl, żeby w Polska była w europejskiej czołówce rozwoju nowych technologii. Wierzę, że już weszliśmy na ścieżkę, która do realizacji tej koncepcji zmierza – podsumował prezydent, który z rekomendacji PiS będzie ponownie ubiegał się o najwyższy urząd w państwie.

Rekomendację PiS dla Andrzeja Dudy ogłosił podczas konwencji w warszawskiej Hali Expo prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Poza prezydentem i liderem rządzącej partii przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Beata Szydło, która ponownie została szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy (kierowała nim także w 2015 r.).

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Ceny nadal rosną, chociaż wolniej niż rok temu. Sprawdź, co znajduje się w czołówce drożyzny

Dynamika jednocyfrowego wzrostu cen hamuje kolejny miesiąc z rzędu. W marcu codzienne zakupy w sklepach zdrożały o 2,1 proc. rdr. Tym razem na 17 analizowanych kategorii już tylko jedna zaliczyła dwucyfrową podwyżkę. Poza tym 7 grup towarów wykazało jednocyfrowy wzrost i aż 9 segmentów było na minusie.
3 MIN CZYTANIA

Nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla małych sklepów. Ich liczba systematycznie maleje

Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.
5 MIN CZYTANIA