fbpx
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumAndrzej Duda zainaugurował kampanię

Andrzej Duda zainaugurował kampanię

Urzędująca głowa państwa otrzymała jednoznaczną rekomendację Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat tej partii w wyścigu o urząd prezydenta RP. W przemówieniu prezydent skupił się na swoich doświadczeniach ze spotkań z obywatelami, ale poruszył też kilka wątków, które mogą wyznaczać kierunki kampanii wyborczej. 

– Gdy jeżdżę po Polsce, słyszę podziękowania za 500+, za obniżenie wieku emerytalnego, za dodatkowe świadczenia dla emerytów, za inne dodatki, za mniejsze bezrobocie. Rodzice dziękują mi za to, że dzieci nie muszą wyjeżdżać i robi to tylko ten, kto chce. Właśnie po to chcemy być zamożniejsi, by była możliwość wyboru – mówił prezydent w trakcie pierwszego przemówienia jako oficjalny kandydat w kampanii wyborczej.

Równocześnie Andrzej Duda przyznał, że podczas tych samych spotkań słyszy o nierozwiązanych problemach, z którymi mierzą się Polacy. To te tematy przykuły uwagę jako możliwe do przekucia w obietnice gospodarczo-społeczne. – Niektóre powtarzają się cały czas, to przed wszystkim troska o służbę zdrowia i o kolejki do lekarzy specjalistów – powiedział i dodał, że "nowoczesne państwo to takie, gdzie ten problem jest rozwiązany". Równocześnie podziękował rządowi za to, że "znalazł miliardy złotych na Narodową Strategię Onkologiczną, która została napisana w Pałacu Prezydenckim".

Jednym z priorytetowych tematów z obszaru gospodarki poruszonym w przemówieniu inaugurującym kampanię był rozwój technologiczny Polski. – Chcę żeby młodzi ludzie, którzy wyjadą z Polski, wracali i przywozili nowe wzorce. Żebyśmy korzystali z tego, co dzieje się na świecie, ale też żebyśmy mieli własną myśl, żeby w Polska była w europejskiej czołówce rozwoju nowych technologii. Wierzę, że już weszliśmy na ścieżkę, która do realizacji tej koncepcji zmierza – podsumował prezydent, który z rekomendacji PiS będzie ponownie ubiegał się o najwyższy urząd w państwie.

Rekomendację PiS dla Andrzeja Dudy ogłosił podczas konwencji w warszawskiej Hali Expo prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Poza prezydentem i liderem rządzącej partii przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Beata Szydło, która ponownie została szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy (kierowała nim także w 2015 r.).

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Na skutek rosnących kosztów teatry zwiększają zaległe zadłużenie

W zaledwie rok podmioty prowadzące działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką zwiększyły swoje nieopłacone w terminie zobowiązania zarejestrowane w bazie BIG InfoMonitor i BIK o niemal dwie trzecie, do blisko 63 mln zł.
4 MIN CZYTANIA