fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeKoreańskie firmy widzą w Polsce pieniądze

Koreańskie firmy widzą w Polsce pieniądze

Podczas wizyty w Polsce prezydentowi Korei Południowej towarzyszyło 89 prezesów i wiceprezesów przedsiębiorstw z tego azjatyckiego kraju.

Współpraca gospodarcza była głównym tematem rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Korei Południowej Yoon Suk Yeolem podczas jego wizyty w Warszawie.

Koreański biznes stawił się w Warszawie

Razem z południowokoreańskim prezydentem przyleciało do Polski prawie 100 przedstawicieli tamtejszego biznesu. Wzięli oni udział w Forum Gospodarczym Korea – Polska, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Federację Przemysłu Koreańskiego i KOTRA Warsaw. Uczestniczyło w nim 350 osób reprezentujących polskie firmy oraz instytucje państwowe.

Obecnie w Polsce działa ok. 550 firm z kapitałem pochodzącym z Korei Południowej. Z tego 100 prowadzi fabryki w naszym kraju.

Polska oknem na Europę dla Koreańczyków

Prezydent Korei podkreślał, że Polska jest ważnym partnerem dla jego państwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz bazą dla koreańskich firm, z której mogą prowadzić swoje działania w innych państwach Unii Europejskiej.

Podczas forum przedstawiciele polskich i południowokoreańskich firm podpisali 30 umów.

Wartość wymiany handlowej między Polską a Koreą Południową sięgnęła w ubiegłym roku rekordowego poziomu prawie 9 miliardów dolarów.

paih.gov.pl

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA