fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaInwestycjeKoreańskie firmy widzą w Polsce pieniądze

Koreańskie firmy widzą w Polsce pieniądze

Podczas wizyty w Polsce prezydentowi Korei Południowej towarzyszyło 89 prezesów i wiceprezesów przedsiębiorstw z tego azjatyckiego kraju.

Współpraca gospodarcza była głównym tematem rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Korei Południowej Yoon Suk Yeolem podczas jego wizyty w Warszawie.

Koreański biznes stawił się w Warszawie

Razem z południowokoreańskim prezydentem przyleciało do Polski prawie 100 przedstawicieli tamtejszego biznesu. Wzięli oni udział w Forum Gospodarczym Korea – Polska, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Federację Przemysłu Koreańskiego i KOTRA Warsaw. Uczestniczyło w nim 350 osób reprezentujących polskie firmy oraz instytucje państwowe.

Obecnie w Polsce działa ok. 550 firm z kapitałem pochodzącym z Korei Południowej. Z tego 100 prowadzi fabryki w naszym kraju.

Polska oknem na Europę dla Koreańczyków

Prezydent Korei podkreślał, że Polska jest ważnym partnerem dla jego państwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz bazą dla koreańskich firm, z której mogą prowadzić swoje działania w innych państwach Unii Europejskiej.

Podczas forum przedstawiciele polskich i południowokoreańskich firm podpisali 30 umów.

Wartość wymiany handlowej między Polską a Koreą Południową sięgnęła w ubiegłym roku rekordowego poziomu prawie 9 miliardów dolarów.

paih.gov.pl

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska liderem inwestycji w insfrastrukturę

Z danych OECD wynika, że Polska była regionalnym liderem, jeśli chodzi o wolumen inwestycji w infrastrukturę w latach 2018-2021.
2 MIN CZYTANIA

Raport NBP: Drastyczne wzrosty cen ziemi pod budownictwo

Z raportu NBP wynika, że w końcu 2022 r. w większości miast wojewódzkich znacząco pogorszyły się wskaźniki kredytowej dostępności mieszkań, a średnie ceny ziemi pod budownictwo wielorodzinne w analizowanych miastach wzrosły aż o ok. 32 proc. rok do roku.
2 MIN CZYTANIA

Zacieśniamy współpracę gospodarczą z Koreą Południową

W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli rządowych Polski i Korei Południowej, a tematem rozmów były stosunki gospodarcze.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosja wydała już grube miliardy na wojnę na Ukrainie

Półtora roku prowadzenia działań zbrojnych na Ukrainie miało kosztować Federację Rosyjską astronomiczną kwotę równowartą ponad 167 mld dolarów.
2 MIN CZYTANIA

Gospodarka Ukrainy rośnie jak szalona mimo trwającej wojny

Produkt krajowy brutto ukraińskiej gospodarki wzrósł w drugim kwartale obecnego roku o 19,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.
< 1 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA