fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaInwestycjeMłode Polki interesują się inwestowaniem

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.

Dokładnie co trzecia Polka jest zainteresowana inwestowaniem pieniędzy – wynika z badania banku Credit Agricole. Wśród kobiet w wieku od 16 do 25 lat odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 55 proc.

Badanie Credit Agricole ujawniło również, że 55 proc. Polek szuka sposobów na oszczędzanie, a wśród kobiet w wieku 16-25 lat jest to 59 proc. Jednocześnie 60 proc. Polek dobrze ocenia swoją finansową i ponownie najlepiej widzą ją kobiety z najmłodszego pokolenia, a najgorzej te z pokolenia silver, czyli urodzone przed rokiem 1967. W sumie jednak aż dwie trzecie Polek martwi się o swoją przyszłość finansową.

Analitycy Credit Agricole twierdzą, że Polacy dobrze zarządzają finansami i starają się szukać różnych możliwości pomnażania majątku. Więcej niż połowa ankietowanych sprzedaje ubrania, sprzęty czy meble, których nie używa, zamiast je wyrzucać. Ten trend jest najmocniej widoczny wśród młodszych pokoleń. 76 proc. kobiet stara się naprawiać zepsuty sprzęt (elektronikę, RTV AGD, meble), zamiast kupować nowy.

Dodatkowo z badania wynika, że 86 proc. kobiet aktywnie szuka rabatów i promocji, nawet jeżeli wymaga to od nich czasu i wysiłku. Polki, żeby zasilić budżet, gotowe są także na dodatkową pracę. Chęć podjęcia jej deklaruje 45 proc. z nich.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Dobre prognozy dla rynku nieruchomości komercyjnych

Nieruchomości komercyjne w Polsce czeka znaczący wzrost. To efekt poprawiającej się sytuacji gospodarczej naszego kraju.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA