Tajwańska firma TSMC, największy na świecie producent chipów, prowadzi zaawansowane rozmowy z kluczowymi dostawcami na temat utworzenia swojej pierwszej potencjalnej europejskiej fabryki w niemieckim Dreźnie.

Pexels.com

Tajwańska firma TSMC ma na początku przyszłego roku wysyłać do Niemiec zespół kadry kierowniczej wyższego szczebla, aby omówić poziom wsparcia rządowego dla przyszłej fabryki, a także zdolność lokalnego łańcucha dostaw do zaspokojenia jej potrzeb – poinformował „Financial Times”.

TSMC poinformowało w oświadczeniu odpowiadającym na te informacje, że „nie wyklucza żadnej możliwości, ale w tej chwili nie ma konkretnego planu”.

TSMC – największy na świecie kontraktowy producent chipów i najcenniejsza spółka notowana na giełdzie w Azji, zaznaczyła już w zeszłym roku, że jest na wczesnym etapie przeglądu potencjalnej ekspansji do Niemiec.

Zgodnie z europejską ustawą o chipach Komisja Europejska przeznaczyła do 2030 r. łącznie 15 miliardów euro na publiczne i prywatne projekty półprzewodnikowe i ma wykorzystać te środki do podwojenia udziału Europy w na rynku chipów.

TSMC buduje również fabrykę w Japonii i w Arizonie w USA.

Reuters/KR

Poprzedni artykułPraca zdalna: za dużo spotkań, za dużo marnowania czasu
Następny artykułJakie obowiązki w podatku od nieruchomości od 2023 roku