fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaInnowacjePolskie firmy korzystają z chmur

Polskie firmy korzystają z chmur

Większość przedsiębiorstw w Polsce wykorzystuje różnego rodzaju technologie chmurowe do rekrutacji lub zarządzania swoimi kadrami.

Dokładnie 51 proc. firm w Polsce korzysta w jakimkolwiek stopniu z rozwiązań chmurowych do rekrutacji i selekcji pracowników – wynika z badania przeprowadzonego przez SAP. Prognozowany jest dalszy wzrost wykorzystania takich technologii.

W badaniu „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu przemysłu 5.0” wyjaśniono, że ważnym obszarem styku zarządzania kadrami i IT jest wykorzystanie systemów HCM, czyli Human Capital Management, które są dzisiaj oferowane w modelu chmurowym. Aktualnie 42 proc. firm w Polsce sięga po działające w chmurze rozwiązania do zarządzania kadrami, a 51 proc. firm robi to w celach rekrutacyjnych. Autorzy raportu zauważyli, że zagadnienia związane z korzystaniem z technologii zarządzania kadrami wykazują jeden z największych potencjałów wzrostowych, a zgodnie z zebranymi danymi ponad co trzecia firma chce wdrożyć rozwiązania chmurowe wspierające zarządzanie obecnymi kadrami i rekrutację nowych pracowników (odpowiednio 39 proc. i 36 proc.).

W efekcie, według ekspertów SAP, w ciągu dwóch lat udział przedsiębiorstw korzystających w jakikolwiek sposób z rozwiązań chmurowych w zarządzaniu kadrami może sięgnąć 81 proc., a w obszarze rekrutacji i selekcji nawet 87 proc. Wśród pozytywnych efektów wykorzystania chmury w HR eksperci SAP wymieniają usprawnienie procesów rekrutacyjnych i wdrożeniowych, a także polepszenie wewnętrznych praktyk HR, co ma przełożyć się na komfort pracowników i kandydatów.

SAP to globalny producent oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi, zajmujący się opracowywaniem rozwiązań pozwalających poprawić skuteczność procesów przetwarzania i przepływu danych w organizacjach.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA