fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaInwestycjeExpo 2025. Polska chce inwestycji z Azji

Expo 2025. Polska chce inwestycji z Azji

Jednym z głównych celów Polski na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace będzie zachęcenie azjatyckich inwestorów do wejścia na nasz rynek.

Polska chce zwiększyć inwestycje zagraniczne z Japonii i innych krajów azjatyckich, a pomóc w tym ma nasza obecność na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace. W polskim pawilonie zaprezentują się między innymi nasze firmy z branży nowych technologii, jak na przykład MedTech.

Zastępca komisarza sekcji polskiej Wystawy Światowej Expo 2025 Osaka Eliza Klonowska-Siwak z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wyjaśniła, że z punktu widzenia promocji gospodarczej Polska chce skupiać się na branżach, które mają największy potencjał eksportowy dla Azji i są uznane za najbardziej priorytetowe w relacjach handlowych z Japonią.

Należą do nich: sektor medyczny i farmaceutyczny, kosmetyczny, IT/FinTech, zielonych technologii (w tym, branża wodorowa), rolno-spożywczy (w tym AgriTech), gamingowy  – i to wokół nich skupiamy działania. Już teraz zapraszamy do udziału w naszych webinariach biznesowych, które rozpoczną się na początku 2024 i będą praktycznym przygotowaniem dla polskich przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek japoński

– powiedziała Eliza Klonowska-Siwak w rozmowie z ISBnews.

PAIH chce też zorganizować dwa fora gospodarcze: inwestycyjne i handlowe, które mają pomóc polskim firmom w ekspansji na Azję. Poza tym pojawił się zamysł stworzenia systemu obecności dla polskich firm w regionie również po zakończeniu Expo 2025. W tym celu powiększony ma zostać zespół Zagranicznego Biura Handlowego w Tokio i rozważane jest uruchomienie tymczasowego biura w Osace, co ułatwiłoby wsparcie dla przedsiębiorców z Polski chcących rozwijać biznes w Azji. Zachętą dla nich może być fakt, że Japończycy są mocno nastawieni na start-upy oraz seedy z zagranicy.

Expo w Osace potrwa od 13 kwietnia do 13 października 2025 r.

Źródło: ISBnews
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polscy inwestorzy pozostają optymistami

Prawie połowa polskich inwestorów oczekuje, że ich zwroty z inwestycji w ciągu najbliższych 12 miesięcy będą wyższe niż rok wcześniej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA

Geely ruszy w Polsce z produkcją samochodów elektrycznych

Chińska firma Geely będzie produkować modele swoich marek w fabryce Izery w Jaworznie. Ostateczne ustalenia mają prowadzić do wyboru dwóch modeli chińskiego właściciela. Ma to pozwolić na takie moce produkcyjne, by zapewnić rentowność zakładu i planowaną skalę.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA