fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeExpo 2025. Polska chce inwestycji z Azji

Expo 2025. Polska chce inwestycji z Azji

Jednym z głównych celów Polski na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace będzie zachęcenie azjatyckich inwestorów do wejścia na nasz rynek.

Polska chce zwiększyć inwestycje zagraniczne z Japonii i innych krajów azjatyckich, a pomóc w tym ma nasza obecność na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace. W polskim pawilonie zaprezentują się między innymi nasze firmy z branży nowych technologii, jak na przykład MedTech.

Zastępca komisarza sekcji polskiej Wystawy Światowej Expo 2025 Osaka Eliza Klonowska-Siwak z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wyjaśniła, że z punktu widzenia promocji gospodarczej Polska chce skupiać się na branżach, które mają największy potencjał eksportowy dla Azji i są uznane za najbardziej priorytetowe w relacjach handlowych z Japonią.

Należą do nich: sektor medyczny i farmaceutyczny, kosmetyczny, IT/FinTech, zielonych technologii (w tym, branża wodorowa), rolno-spożywczy (w tym AgriTech), gamingowy  – i to wokół nich skupiamy działania. Już teraz zapraszamy do udziału w naszych webinariach biznesowych, które rozpoczną się na początku 2024 i będą praktycznym przygotowaniem dla polskich przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek japoński

– powiedziała Eliza Klonowska-Siwak w rozmowie z ISBnews.

PAIH chce też zorganizować dwa fora gospodarcze: inwestycyjne i handlowe, które mają pomóc polskim firmom w ekspansji na Azję. Poza tym pojawił się zamysł stworzenia systemu obecności dla polskich firm w regionie również po zakończeniu Expo 2025. W tym celu powiększony ma zostać zespół Zagranicznego Biura Handlowego w Tokio i rozważane jest uruchomienie tymczasowego biura w Osace, co ułatwiłoby wsparcie dla przedsiębiorców z Polski chcących rozwijać biznes w Azji. Zachętą dla nich może być fakt, że Japończycy są mocno nastawieni na start-upy oraz seedy z zagranicy.

Expo w Osace potrwa od 13 kwietnia do 13 października 2025 r.

Źródło: ISBnews
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA