fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaŚwiatJak załatwić zwolnienie z podatków w Chinach? Elon Musk wie – wystarczy...

Jak załatwić zwolnienie z podatków w Chinach? Elon Musk wie – wystarczy uderzyć w Tajwan

Pekin przyznał zwolnienia podatkowe firmie Elona Muska zaraz po tym, jak miliarder oznajmił, że Tajwan powinien być częścią Chińskiej Republiki Ludowej.

Swoje zdanie na temat sytuacji Tajwanu Elon Musk wygłosił w wywiadzie udzielonym „Financial Times”. Amerykański miliarder oznajmił w nim, że wyspa powinna stać się „strefą administracyjną” ChRL. Jego zdaniem nie jest to rozwiązanie „satysfakcjonujące wszystkich”, ale gdyby tak się stało, to Tajpej może mieć większą niezależność niż ta, którą posiada np. Hongkong.

Słowa te zostały zdecydowanie skrytykowane przez władze Republiki Chińskiej. Głos zabrał premier kraju Su Tseng-chang. Stwierdził on, że Elon Musk nie powinien wypowiadać się na temat relacji między jego krajem a Chińską Republiką Ludową, ponieważ ich zupełnie nie rozumie.

Inni przedstawiciele rządu w Tajpej ogłosili, że wstrzymają rządowe zamówienia na samochody marki Tesla należącej do Muska.

Zaraz po publikacji wywiadu z właścicielem Space X i Tesli oficjalny komunikat opublikowało Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych ChRL. Zgodnie z nim do sprzedaży w Państwie Środka zostaną przywrócone Model S i Model X Tesli. Jednocześnie zainteresowani nią klienci będą mogli nabyć te pojazdy bez podatku dochodowego.

Prawie połowa samochodów Tesli jest produkowana w szanghajskiej fabryce.

taiwannews.com.tw

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Naukowcy udowodnili, że lockdowny były nieskuteczne i zabójcze

Jeszcze w 2020 i 2021 roku pisaliśmy, że lockdowny i blokady nie zwalczą koronawirusa, ale za to wyrządzą ludziom i gospodarce niepowetowane szkody.
3 MIN CZYTANIA

Polska zyskuje na spadku niemieckiego importu z Chin

Polska jest czwartym krajem, z którego Niemcy sprowadzają obecnie najwięcej towarów – wynika z najnowszych danych niemieckiego urzędu statystycznego (Destatis).
2 MIN CZYTANIA

Zaskakująca popularność Erdoğana na terenach zniszczonych trzęsieniami ziemi

Minęła już krytyka tureckiego rządu za sposób, w jaki ten zareagował na katastrofę spowodowaną przez trzęsienia ziemi, które nawiedziły kraj w lutym bieżącego roku powodując śmierć 50 500 osób i przesiedlenie ponad dwóch milionów.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA