fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeJapońska firma otwiera fabrykę w Polsce

Japońska firma otwiera fabrykę w Polsce

Japońskie przedsiębiorstwo Daikin otworzy pod Łodzią fabrykę pomp ciepła.

W inauguracji tej inwestycji, w Ksawerowie w województwie łódzkim, wziął udział premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że decyzja Japończyków to dowód na poczucie bezpieczeństwa zagranicznych inwestorów w Polsce.

– Uczciwe warunki gospodarowania są podstawą dla normalnego, szybkiego rozwoju gospodarczego – zaznaczył premier Morawiecki. – To nie (…) mętny staw, mętna woda, jest dobrym środowiskiem dla biznesu, tylko uczciwe, przejrzyste procedury – dodał premier.

Budowa fabryki Daikin pod Łodzią jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w Polsce w ostatnich latach, a jej wartość wyniesie 300 mln euro. Według informacji przekazanych przez premiera Morawieckiego, dzięki powstaniu fabryki Daikin w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie co najmniej 1,5 tysiąca miejsc pracy – także dla specjalistów.

Premier Tadeusz Morawiecki dodał, że odbył spotkanie z prezesem firmy Daikin, podczas którego rozmawiał między innymi na temat pozyskiwania wysoko wykwalifikowanych pracowników.

– Rozmawialiśmy dzisiaj o szkolnictwie zawodowym, o szkolnictwie technicznym, jak i o uniwersytetach i politechnikach, które mogłyby – i powinny – tworzyć nowe kierunki studiów pod kątem wysoko zaawansowanych technologii – wyjaśnił szef polskiego rządu.

Japońska firma Daikin powstała w 1924 r. W 2021 r. jej obroty przekroczyły 22 mld euro, a pracowało dla niej niemal 85 tysięcy ludzi.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA