fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaEnergetykaOrlen obniży ceny dla biznesu

Orlen obniży ceny dla biznesu

Spółka Orlen poinformowała, że już wkrótce przedsiębiorcy będą płacili mniejsze stawki za gaz kupowany na potrzeby działalności.

PGNiG Obrót Detaliczny obniży stawki za gaz ziemny dla przedsiębiorców korzystających z taryfy „Gaz dla Biznesu”. Mali i średni przedsiębiorcy będą płacili niższe rachunki już we wrześniu.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Orlen nowa stawka za gaz dla małych i średnich przedsiębiorstw wyniesie 201,39 zł/MWh, czyli o ponad 37 zł/MWh mniej niż obecnie i o 75 proc. mniej niż w styczniu 2023 roku.

Kolejna w tym roku obniżka ceny gazu to m.in. efekt synergii, które wypracowaliśmy w ramach Grupy ORLEN. Trendy rynkowe w połączeniu z potencjałem biznesowym, osiągniętym w efekcie przeprowadzonych fuzji, umożliwiają podjęcie ważnych decyzji dla polskich przedsiębiorców. Pracujemy również nad nowym rozwiązaniem, które może być realnym wsparciem dla dużych firm korzystających z gazu ziemnego i co za tym idzie całej polskiej gospodarki

– powiedział cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes zarządu Grupy Orlen.

W informacji wyjaśniono, że zgodnie z cennikiem z 1 kwietnia 2023 roku ceny gazu są indeksowane do notowań giełdowych, zaś cena dla klientów biznesowych jest aktualizowana co miesiąc. Orlen podał, że we wrześniu cena została dodatkowo obniżona, dzięki zastosowaniu przez PGNiG Obrót Detaliczny mechanizmu automatycznej obniżki w wysokości 15 proc. Obniżka ta ma zastosowanie do wszystkich klientów, którzy korzystają z cennika „Gaz dla Biznesu”.

PGNiG Obrót Detaliczny to spółka, która należy do Grupy Orlen SA.

Źródło: Orlen

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ekonomiczne i społeczne skutki polityki klimatycznej w Niemczech

W ostatnich latach ceny energii elektrycznej, ogrzewania i żywności w Niemczech znacznie wzrosły. Najpierw kryzys związany z koronawirusem zakłócił łańcuchy dostaw, następnie wojna na Ukrainie doprowadziła do kryzysu energetycznego. Natomiast to coraz drastyczniejsze środki podejmowane przez niemiecki rząd w celu „ochrony klimatu” są obecnie głównym czynnikiem wzrostu cen.
4 MIN CZYTANIA

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA