fbpx
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaEnergetykaOrlen obniży ceny dla biznesu

Orlen obniży ceny dla biznesu

Spółka Orlen poinformowała, że już wkrótce przedsiębiorcy będą płacili mniejsze stawki za gaz kupowany na potrzeby działalności.

PGNiG Obrót Detaliczny obniży stawki za gaz ziemny dla przedsiębiorców korzystających z taryfy „Gaz dla Biznesu”. Mali i średni przedsiębiorcy będą płacili niższe rachunki już we wrześniu.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Orlen nowa stawka za gaz dla małych i średnich przedsiębiorstw wyniesie 201,39 zł/MWh, czyli o ponad 37 zł/MWh mniej niż obecnie i o 75 proc. mniej niż w styczniu 2023 roku.

Kolejna w tym roku obniżka ceny gazu to m.in. efekt synergii, które wypracowaliśmy w ramach Grupy ORLEN. Trendy rynkowe w połączeniu z potencjałem biznesowym, osiągniętym w efekcie przeprowadzonych fuzji, umożliwiają podjęcie ważnych decyzji dla polskich przedsiębiorców. Pracujemy również nad nowym rozwiązaniem, które może być realnym wsparciem dla dużych firm korzystających z gazu ziemnego i co za tym idzie całej polskiej gospodarki

– powiedział cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes zarządu Grupy Orlen.

W informacji wyjaśniono, że zgodnie z cennikiem z 1 kwietnia 2023 roku ceny gazu są indeksowane do notowań giełdowych, zaś cena dla klientów biznesowych jest aktualizowana co miesiąc. Orlen podał, że we wrześniu cena została dodatkowo obniżona, dzięki zastosowaniu przez PGNiG Obrót Detaliczny mechanizmu automatycznej obniżki w wysokości 15 proc. Obniżka ta ma zastosowanie do wszystkich klientów, którzy korzystają z cennika „Gaz dla Biznesu”.

PGNiG Obrót Detaliczny to spółka, która należy do Grupy Orlen SA.

Źródło: Orlen

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Czekają nas olbrzymie podwyżki za prąd?

Jeśli rząd odejdzie od zamrożenia cen energii, to w 2024 roku Polacy będą musieli zapłacić za prąd o wiele więcej niż dzisiaj.
2 MIN CZYTANIA

Polska stanie się regionalnym hubem energetycznym?

Polski rząd liczy na to, że dzięki rozwojowi Terminalu FSRU 2 w rejonie Gdańska, nasz kraj stanie się hubem energetycznym dla państw regionu.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy często korzystają z rozwiązań fintechu

Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa w zarządzaniu własnymi finansami wykorzystuje najnowsze technologie finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Polska turystyka zatrudnia wielu cudzoziemców

Aż jedna czwarta polskich firmz branży turystycznej zatrudnia cudzoziemców, a zdecydowana większość z nich to obywatele Ukrainy.
2 MIN CZYTANIA

Polacy przestają się bać utraty pracy?

We wrześniu w Polsce odnotowano wzrost poczucia bezpieczeństwa zatrudnienia, co oznacza, że Polacy coraz mniej boją się bezrobocia.
2 MIN CZYTANIA