fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeSportowy gigant otwiera w Gdańsku swoje centrum

Sportowy gigant otwiera w Gdańsku swoje centrum

Amerykański producent odzieży i sprzętu sportowego Nike otwiera w Polsce centrum technologiczne – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

Centrum Technologiczne Nike powstanie w Gdańsku i będzie odpowiadało za świadczenie kluczowych usług technologicznych. Mają one stworzyć nowe możliwości rozwoju dla firmy, a także pozwolić opracować innowacje i rozwinąć strategię direct-to-customer. Portal wiadomoscihandlowe.pl tłumaczy, że innowacje technologiczne opracowane przez inżynierów z Nike Technology Center będą mogły być wdrażane w sklepach stacjonarnych, a w przyszłości centrum ma rozszerzać działalność o nowe obszary, takie jak sztuczna inteligencja (AI) oraz aplikacje mobilne.

Jak się dowiadujemy, Centrum Technologiczne Nike zostanie ulokowane w gdańskim biurowcu Olivia Star. Amerykanie liczą na to, że dzięki dwóm gdańskim uniwersytetom badawczym ich inwestycja nie będzie narzekała na brak specjalistów.

– Centrum Technologiczne Nike w Polsce jest realizacją naszego planu cyfrowej transformacji. Naszym celem jest jeszcze lepsze wsparcie sportowców – powiedział cytowany przez portal Ratnakar Lavu, Global Chief Digital Information Officer w Nike. – Cieszę się, że nasz zaangażowany zespół tworzy nową generację międzynarodowych rozwiązań, produktów i usług, z których będą korzystać miliony ludzi na całym świecie – dodał.

Zgodnie z planem w nowym hubie badawczym Nike pracę ma znaleźć ponad 100 specjalistów.

Firma Nike powstała w 1964 r. w amerykańskim Washington County. W 2015 r. zatrudniała na całym świecie ponad 63 tys. osób, a jej roczne przychody w 2006 r. wyniosły niemal 13,5 mld dolarów.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA