fbpx
niedziela, 28 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajA gdyby tak piątek był... dniem wolnym od pracy?

A gdyby tak piątek był… dniem wolnym od pracy?

Poznański Herbapol zapowiedział, że zmienia swój system pracy tak, aby zatrudnieni pracownicy wykonywali swoje służbowe obowiązki tylko przez 4 dni w tygodniu.

Herbapol Poznań zamierza stopniowo redukować liczbę piątków, w które załoga będzie musiała przychodzić do firmy. Osiągnięcie 4-dniowego tygodnia pracy ma mieć miejsce pod koniec obecnego roku, jednak już teraz publikowane przez firmę ogłoszenia o pracę zachęcają kandydatów informacją o takim właśnie wymiarze czasu pracy. 

Początkowo wolny będzie jeden piątek w miesiącu. W kolejnych etapach liczba ta ma rosnąć tak, aby pod koniec tego roku wszystkie piątki były wolne. Oznacza to, że w przedsiębiorstwie zatrudniającym ok. 400 osób będzie obowiązywał 32-godzinny tydzień pracy. Zasady te będą dotyczyć wszystkich pracowników, łącznie z produkcją. 

Herbapol Poznań zapewnia, że zmiana wymiaru czasu pracy nie będzie miała wpływu na wysokość i poziom wynagrodzeń. Jednocześnie firma chce zwiększyć poziom automatyzacji, w tym również wykorzystać technologie oparte o sztuczną inteligencję. 

Producent produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety zapewnia, że głównym celem przedsięwzięcia jest troska o work-life-balance oraz zadowolenie zespołu. 

herbapol.poznan.pl, linkedin.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Sztuczna inteligencja pomogła wyłudzić 600 milionów euro z unijnych dotacji

22 osoby zostały zatrzymane we Włoszech, Austrii, Rumunii i na Słowacji w związku z oskarżeniami o wyłudzenie kilkuset milionów euro pochodzących z unijnych funduszy na odbudowę po pandemii COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA