fbpx
piątek, 1 listopada, 2024
Strona głównaArchiwumAmeryka płaci wysoką cenę za globalizację

Ameryka płaci wysoką cenę za globalizację

„The New York Times” informuje, że w Chinach odbywa się produkcja ponad 90 proc. amerykańskich antybiotyków, witaminy C, ibuprofenu i hydrokortyzonu, 70 proc. acetaminofenu i 40- 45% proc. heparyny. Ostatnia amerykańska roślina penicylinowa zniknęła z linii produkcyjnej ponad 15 lat temu.
Na początku marca chiński rząd złowieszczo ostrzegł, że jeśli Chiny przestałyby eksportować leki, „Stany Zjednoczone pogrążyłyby się w piekle nowej epidemii koronawirusa”.

– Oczywiście wielu konsumentów chętnie zapłaciłoby więcej, aby wiedzieć, że coś powstaje w USA, a przynajmniej nie w Chinach. Chcielibyśmy wspierać naszych rodaków. Wolimy także produkty, które nie zabijają rodzinnego zwierzaka, natychmiast się rozpadają lub ryzykują embarga podczas wirusowej pandemii. „Wyprodukowano w USA – w tym części składowe” lub „0% chińskie”. Założę się, że rodzimy produkty w Amazon byłyby bardziej popularne niż setki innych parametrów wyszukiwania, takich jak oceny w gwiazdkach, cena, producent, kalorie, bezglutenowe i tak dalej – pisze Ann Coulter.

I dodaje, że na razie nie ma o tym mowy. Bo globaliści zarabiają dużo pieniędzy, sprzedając Amerykanom kiepskie produkty, wytwarzane w kulturowo zacofanym, quasi totalitarnym państwie, z zerową kontrolą jakości i absolutnie bez zainteresowania dobrobytem Stanów Zjednoczonych.

Publicystka pyta, dlaczego Donald Trump nie wykorzystał tego koszmaru, aby spełnić obietnicę kampanii i sprowadzić produkcję do domu? Gdzie są ogromne taryfy celne na chińskie towary i programy „Kup amerykańskie”? – pyta.
– Nawet wiele amerykańskich firm, z których jesteśmy tak dumni, produkuje maski w… Chinach (Jak podaje „The New York Times”z 13.03.2020: „Spółka joint venture General Motors w południowo-zachodnich Chinach zbudowała 20 własnych maszyn do produkcji masek i rozpoczęła masową produkcję.”). Jaka była na to reakcja Trumpa? Schlebiać Chinom, żeby kupowały soję…

Prawie miesiąc temu „The New York Times” poinformował, że Trump „przygotowuje rozporządzenie, które ma zostać wydane w najbliższych dniach”, wymagające od rządu federalnego zakupu leków wyprodukowanych w Ameryce.

– Trump jest prezydentem Stanów Zjednoczonych. Albo on jest odpowiedzialny za potwornego wirusa przybywającego na nasz kontynent i niszczącego naszą gospodarkę, albo Chiny. Spodziewałam się, że media powiedzą „Trump!”. Ale w życiu nie spodziewałam się, że Trump się na to zgodzi… – podsumowuje Ann Coulter.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA