fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatAmerykanie piją najmniej piwa od 24 lat!

Amerykanie piją najmniej piwa od 24 lat!

Spożycie piwa w USA spadło do rekordowo niskiego poziomu, co jest konsekwencją m.in. nieudanych kampanii marketingowych i legalizacji marihuany w kolejnych stanach.

Konsumpcja piwa w Stanach Zjednoczonych spadła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. o 5 procent, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wszystko wskazuje na to, że na koniec 2023 r. sprzedaż wyniosła mniej niż 200 milionów baryłek (jedna baryłka to 117 litrów) piwa, co oznacza najniższy wynik od 1999 roku mimo tego, że populacja kraju wzrosła od tego czasu o ponad 50 milionów osób. 

Dlaczego Amerykanie piją coraz mniej piwa?

Badania Instytutu Gallupa mówią, że Amerykanie piją w ogóle z roku na rok coraz mniej alkoholu. Jest to efekt kilku rynkowych zjawisk. 

Pierwszym z nich jest legalizacja marihuany w coraz większej liczbie stanów. Konsumenci często wybierają ją zamiast alkoholu. Kolejnym jest wzrost popularności gotowych drinków, często opartych o popularne napoje z dodatkiem alkoholu, które klienci wolą od piwa. 

Spada spożycie, ale nie przychody

W zeszłym roku doszło też do wizerunkowego kryzysu jednej z najpopularniejszych marek piwa Bud Light, należącej do koncernu Anheuser Busch. Firma zorganizowała wiosną kampanię reklamową z udziałem transpłciowej influencerki Dylan Mulvaney. Spotkało się to z bojkotem marki przez konserwatywnych klientów, co doprowadziło do spadku sprzedaży o 30 proc. względem roku wcześniejszego. 

Jednak pomijając wyjątki jak ten powyżej, koncerny piwowarskie nie odnotowały znaczącego spadku przychodów, ponieważ systematycznie podwyższają ceny swoich produktów. 

Foxnews, independent.co.uk, nbcnews.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Trudeau przekroczył uprawienia pacyfikując „Konwój Wolności”!

Po dwóch latach batalii sądowej Kanadyjski Sąd Federalny orzekł, że rząd premiera Kanady przekroczył prawo korzystając ze specjalnych uprawnień i szykanując kierowców protestujących m.in. przeciwko przymusowi szczepień na COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Paraliż w koreańskiej służbie zdrowia. Wypowiedzenia złożyła połowa młodych lekarzy

Przez Koreę Południową przechodzą potężne strajki lekarzy, którzy protestują przeciwko planom zwiększenia ich liczby w systemie. Prawie 6500 lekarzy złożyło rezygnację ze stanowisk.
2 MIN CZYTANIA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Wzrost inflacji jest najniższy od trzech lat

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji w styczniu, której wzrost był w tym miesiącu najniższy od marca 2021 roku.
< 1 MIN CZYTANIA