fbpx
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaPodatkiAmerykańska skarbówka zatrudni tysiące nowych poborców podatków

Amerykańska skarbówka zatrudni tysiące nowych poborców podatków

Amerykański urząd podatkowy szuka prawie 4 tysięcy osób, które będą tropić nieprawidłowości w regulowaniu należności wobec fiskusa wśród najbogatszych mieszkańców kraju.

Internal Revenue Service (IRS) zapowiedział uruchomienie rekrutacji na 3,7 tys. stanowisk w swoich 250 oddziałach rozsianych po całym kraju. Proponowane przez urząd podstawowe zarobki wynoszą średnio 125 tys. dolarów rocznie, a uwzględniając dodatkowe bonusy i pakiet socjalny – nawet 175 tys. dolarów. 

Priorytetami są obsługa klientów i audyt

W pierwszej kolejności będą poszukiwani pracownicy do obsługi klienta, aby amerykańscy podatnicy mogli w szybki (często telefoniczny lub drogą elektroniczną) i bezproblemowy sposób załatwić swoje sprawy. 

Następnie IRS zamierza poszukać księgowych specjalizujących się w prowadzeniu audytów. Sam proces rekrutacji jest bardzo długi i trwa ok. trzy miesiące. Kandydaci są weryfikowani pod względem ich uczciwości, ale też wiedzy merytorycznej. Przyjęta osoba jest w stanie samodzielnie wykonywać najbardziej odpowiedzialne zadania dopiero po nabyciu odpowiedniego doświadczenia, co ma najczęściej miejsce po upływie od dwóch do pięciu lat od zatrudnienia.

Skarbówka przykręci śrubę milionerom

Rozszerzona kadra ma służyć głównie do tropienia nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych największych firm i najbardziej zamożnych Amerykanów, którzy uchylają się od płacenia podatków. 

Administracja prezydenta Joe Bidena przyznała IRS fundusze w wysokości 60 mld dolarów. Mają one zostać rozdysponowane w najbliższej dekadzie na modernizację systemów informatycznych, poprawę jakości obsługi klienta i położenie większego niż dotychczas nacisku na kontrole najzamożniejszych mieszkańców USA. 

federalnewsnetwork.com, al.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA