fbpx
sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesBelgia zakazuje reklam hazardu

Belgia zakazuje reklam hazardu

Belgijskie władze wprowadziły zakaz reklamy i promocji gier hazardowych.

Rząd w Brukseli będzie ograniczał możliwość reklamy hazardu stopniowo. Już w ubiegłym roku wprowadzono maksymalną kwotę, za którą można było wykonać zakład zawierany podczas gier online. Kolejny etap będzie miał miejsce 1 lipca. W tym dniu wejdzie w życie zakaz promocji gier hazardowych w internecie, telewizji, radiu, prasie oraz na bilbordach i plakatach znajdujących się w miejscach publicznych.

Od 1 stycznia 2025 roku nie będzie można promować hazardu na stadionach, a trzy lata później firmy oferujące gry polegające na zakładach o pieniądze otrzymają zakaz sponsorowania drużyn sportowych. Okresy przejściowe mają pomóc branży w dostosowaniu się do nowych realiów.

Dodatkowo nowe przepisy przewidują, że wydatki na reklamę nie będą już mogły być odliczane od podatku przez przedsiębiorstwa hazardowe.

– Rząd jest głęboko zaniepokojony wpływem ogromnej promocji hazardu, z którą boryka się nasze społeczeństwo  – powiedział minister sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne, po czym dodał: – Dla tych, którzy chcą zerwać z uzależnieniem od hazardu dużym problemem jest liczba reklam firm, które promują to zjawisko.

brusselstimes.com, Reuter

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Sztuczna inteligencja pomogła wyłudzić 600 milionów euro z unijnych dotacji

22 osoby zostały zatrzymane we Włoszech, Austrii, Rumunii i na Słowacji w związku z oskarżeniami o wyłudzenie kilkuset milionów euro pochodzących z unijnych funduszy na odbudowę po pandemii COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA