Belgijskie władze wprowadziły zakaz reklamy i promocji gier hazardowych.

Rząd w Brukseli będzie ograniczał możliwość reklamy hazardu stopniowo. Już w ubiegłym roku wprowadzono maksymalną kwotę, za którą można było wykonać zakład zawierany podczas gier online. Kolejny etap będzie miał miejsce 1 lipca. W tym dniu wejdzie w życie zakaz promocji gier hazardowych w internecie, telewizji, radiu, prasie oraz na bilbordach i plakatach znajdujących się w miejscach publicznych.

Od 1 stycznia 2025 roku nie będzie można promować hazardu na stadionach, a trzy lata później firmy oferujące gry polegające na zakładach o pieniądze otrzymają zakaz sponsorowania drużyn sportowych. Okresy przejściowe mają pomóc branży w dostosowaniu się do nowych realiów.

Dodatkowo nowe przepisy przewidują, że wydatki na reklamę nie będą już mogły być odliczane od podatku przez przedsiębiorstwa hazardowe.

– Rząd jest głęboko zaniepokojony wpływem ogromnej promocji hazardu, z którą boryka się nasze społeczeństwo  – powiedział minister sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne, po czym dodał: – Dla tych, którzy chcą zerwać z uzależnieniem od hazardu dużym problemem jest liczba reklam firm, które promują to zjawisko.

brusselstimes.com, Reuter

Poprzedni artykułProwadziłeś po alkoholu? Twój samochód pojedzie na… Ukrainę
Następny artykułNeutralność jest dla Szwajcarii ważniejsza niż pomoc Ukrainie