fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaŚwiatBerlin wydaje co dzień prawie 3 miliony euro na migrantów

Berlin wydaje co dzień prawie 3 miliony euro na migrantów

Władze niemieckiej stolicy opublikowały dane na temat wydatków ponoszonych w związku z utrzymaniem osób, które oczekują na rozpatrzenie ich wniosku o udzielenie azylu.

Berliński Urząd ds. Uchodźców (LAF) opublikował dane na temat kosztów, jakie są ponoszone przez niemiecką stolicę w związku z utrzymaniem przebywających w mieście migrantów. 

Zgodnie z opublikowanymi danymi jest to 2,7 mln euro każdego dnia. W ramach tej kwoty każdy z obcokrajowców objętych opieką ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, podstawową opiekę medyczną i inne środki niezbędne do funkcjonowania. Obecnie z tej pomocy korzysta w Berlinie ok. 40 tysięcy osób. 

LAF prowadzi też projekt budowy mieszkań dla uchodźców. Mają one być dostosowane do ich potrzeb, ze szczególnym uwzględnieniem osób potrzebujących opieki, samotnych matek i należących do społeczności LGBTQ. 

Berlin zapewnia ludziom ubiegającym się o azyl mieszkanie przez co najmniej trzy miesiące. Potem mogą oni we własnym zakresie wynająć lokum, za które władze zapewnią im zwrot kosztów. Również przez trzy miesiące mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. 

W ostatnich latach czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o azyl w Niemczech wynosił 6 do 8 miesięcy. Gdy osoba, której dotyczyła decyzja nie zgadzała się z urzędowym rozstrzygnięciem, to sprawa była kierowana do sądu. Tam procesy ciągną się średnio nieco ponad dwa lata. 

jungefreiheit.de, berlin.de, asylumineurope.org

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kiedy wreszcie skończymy z kosztowną blagą klimatyczną?

Do roku 2030 osiągnięcie tzw. celów zrównoważonego rozwoju, tak chętnie wiązanych z ocieplaniem się klimatu, będzie kosztować każdego mieszkańca w gospodarkach typu zachodniego nawet 2026 dolarów rocznie – oszacowała Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju.
2 MIN CZYTANIA

Rozporządzenie przyjęte – Bruksela głucha na postulaty rolników

Bruksela znów pokazała, że co innego mówi, a co innego robi. Mimo protestów rolników i hodowców z całej Europy przeciwko Zielonemu Paktowi i Agendzie 2030, Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych, które może mieć katastrofalne skutki dla rolnictwa.
3 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy będą zarabiać mniej niż imigranci ?

Brytyjscy pracownicy będą otrzymywać niższe wynagrodzenia niż ich zagraniczni koledzy wykonujący tę samą pracę? Tak twierdzą prawnicy, którzy przeanalizowali nowe regulacje dotyczące wynagrodzeń.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Włochy wyślą migrantów do… Albanii

Albański parlament zaakceptował porozumienie zakładające, że do kraju trafi rocznie kilkadziesiąt tysięcy migrantów, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Włoch.
< 1 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA