fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatBig Tech wprowadza śmiechu warte sankcje na Rosję

Big Tech wprowadza śmiechu warte sankcje na Rosję

Facebook i Youtube  ograniczają rosyjskim państwowym mediom prowadzenia kampanii reklamowych i możliwość zarabiania na publikowanych treściach.

Obydwa serwisy cały czas pozwalają na istnienie i publikowanie treści przez przedstawicieli rosyjskich władz oraz państwowych mediów (m.in. Russia Today czy Sputnik) powszechnie oskarżanych o propagowanie fake newsów.

Zgodnie z decyzją korporacji Alphabet (do którego należy Youtube) serwis wstrzymał monetyzację (czyli zarabianie na publikowanych filmach) przez kilka kanałów, powiązanych z rządem w Moskwie. Ponadto zablokował im też możliwość korzystania z usług płatnej reklamy swoich witryn w wyszukiwarce Google.

Szacuje się, że Rosja mogła od końca 2018 roku zarobić na reklamach wyświetlanych na państwowych kanałach na Youtube nawet 32 miliony dolarów.

Podobny krok podjął Facebook, który również zablokował powiązanym z rosyjskim rządem profilom możliwość kupienia reklamy i zarabiania na rozpowszechnianych treściach.

Wcześniej rosyjski organ nadzorujący media Roskomnadzor wprowadził ograniczenie dla mieszkańców kraju w korzystaniu z Facebooka, Instagrama i Twittera.

Reuters

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Wartość unijnej produkcji rolnej bije rekordy

Wartość produkcji sektora rolnego wszystkich państw należących do Unii Europejskiej systematycznie rośnie od ponad dekady i pobiła w ubiegłym roku kolejne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA