Chiński potentat technologiczny Huawei podejmuje kolejne kroki, których celem może być wycofanie się z rosyjskiego rynku.

Jeszcze w marcu Huawei ograniczył sprzedaż smartfonów do Rosji o połowę. Teraz pojawiły się niepotwierdzone jeszcze doniesienia mówiące o planach zamknięcia przez firmę biura w tym kraju. Już kilka tygodni temu część jego pracowników została wysłana na miesięczny urlop, a firma wstrzymała zawieranie nowych umów z rosyjskimi operatorami na dostawy sprzętu sieciowego i serwerowego.

Wstrzymanie współpracy z Huawei może stanowić duży problem dla Rosji. W ostatnich latach dość szybko rosła liczba urządzeń tego producenta użytych do budowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Obecnie stanowią one 33 procent wszystkich komórkowych stacji bazowych działających w całej Federacji Rosyjskiej.

Huawei może się obawiać, że współpraca z Rosją narazi firmę na kolejne sankcje ze strony Waszyngtonu. USA mogą np. nałożyć ograniczenia na dostarczycieli podzespołów do urządzeń chińskiego producenta.

Kilka tygodni temu współpracę z Huawei zerwał Robert Lewandowski, który był wcześniej przez kilka lat twarzą tej marki.

gizchina.com, forbes.ru

Poprzedni artykułKanada zakazała sprzedaży domów obcokrajowcom
Następny artykułSprzedano miliard butelek piwa mniej!