fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaBiznesChiński gigant wycofa się z Rosji?

Chiński gigant wycofa się z Rosji?

Chiński potentat technologiczny Huawei podejmuje kolejne kroki, których celem może być wycofanie się z rosyjskiego rynku.

Jeszcze w marcu Huawei ograniczył sprzedaż smartfonów do Rosji o połowę. Teraz pojawiły się niepotwierdzone jeszcze doniesienia mówiące o planach zamknięcia przez firmę biura w tym kraju. Już kilka tygodni temu część jego pracowników została wysłana na miesięczny urlop, a firma wstrzymała zawieranie nowych umów z rosyjskimi operatorami na dostawy sprzętu sieciowego i serwerowego.

Wstrzymanie współpracy z Huawei może stanowić duży problem dla Rosji. W ostatnich latach dość szybko rosła liczba urządzeń tego producenta użytych do budowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Obecnie stanowią one 33 procent wszystkich komórkowych stacji bazowych działających w całej Federacji Rosyjskiej.

Huawei może się obawiać, że współpraca z Rosją narazi firmę na kolejne sankcje ze strony Waszyngtonu. USA mogą np. nałożyć ograniczenia na dostarczycieli podzespołów do urządzeń chińskiego producenta.

Kilka tygodni temu współpracę z Huawei zerwał Robert Lewandowski, który był wcześniej przez kilka lat twarzą tej marki.

gizchina.com, forbes.ru

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA