fbpx
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaKrajJedyny producent pamięci komputerowej w Europie to firma z… Polski!

Jedyny producent pamięci komputerowej w Europie to firma z… Polski!

Produkty marki Goodram to jedne z najpopularniejszych pamięci w naszym kraju.

Wilk Elektronik SA prowadzi potężną rozbudowę swojego zakładu na Śląsku. Obecnie firma dysponuje powierzchnią 3000 m kw. Po zakończeniu inwestycji wartej 20 milionów złotych, powiększy się o dodatkowe 2340 m kw. Jest to największa inwestycja firmy od 2003 roku.

Główną marką Wilk Elektronik SA jest Goodram, którą sygnowane są pochodzące z Łazisk Górnych moduły pamięci RAM, USB czy dyski SSD. Firma swoją działalność prowadzi od 1991 roku. Obecnie zatrudnia prawie 200 pracowników i eksportuje swoje produkty na 41 zagraniczne rynki.

Według raportu Future Source za II i III kwartał 2021 roku, Goodram jest najmocniejszą marką w Polsce w grupie DRAM i SSD i jednocześnie ma 5 procent udziału w rynku DRAM w regionie EMEA (Europa, Afryka Północna, Bliski Wschód, Rosja oraz europejski obszar poradziecki).

Firma łącznie, w całym 2021 roku, sprzedała pamięci o łącznej pojemności 576 123 398 gigabajtów.

Ostatni czas to dynamiczny rozwój firmy, którego efektem jest w 2021 roku wzrost zatrudnienia o 7,5 procent oraz wzrost obrotu o 11 procent (względem roku wcześniejszego).

Goodram.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA