fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatKanada uwalnia rezerwy milionów ton syropu klonowego

Kanada uwalnia rezerwy milionów ton syropu klonowego

W Kanadzie podjęto decyzję o uwolnieniu rezerw 50 mln funtów (czyli ponad 22 tys. ton) syropu klonowego.

Quebec Maple Syrup Producers jest ustanowionym przez rząd kartelem, kontrolującym 70 procent światowych dostaw oleju. Skupia 11 tysięcy firm, zajmujących się jego produkcją.

Wydały one komunikat, że cieplejsza i krótsza niż zakładano wiosna, doprowadziła do spadku produkcji tego produktu o 24 procent względem roku poprzedniego.

Jednocześnie nastąpił gwałtowny wzrost popytu, ponieważ podczas pandemii COVID-19 znacznie zwiększyła się konsumpcja syropu, zazwyczaj spożywanego w domach.

Dlatego QMSP podjął decyzję o uwolnieniu ok. połowy posiadanych rezerw, czyli 50 mln funtów. Ostatni raz podobny krok na podobną skalę podjęto w 2008 roku. Kartel już zapowiada, że w przyszłym roku postara się zwiększyć produkcję.

Syrop klonowy jest popularnym produktem w Ameryce Północnej, który można porównać z miodem. Również jest słodki i posiada wiele wartościowych dla zdrowia składników. U nas jest często  kojarzony  jako polewa do np. naleśników.

nypost.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA