fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatKanada wstrzymuje import wódki z Rosji

Kanada wstrzymuje import wódki z Rosji

Władze w Ottawie zakazały sprowadzania do kraju szeregu rosyjskich produktów, w tym m.in. alkoholu.

Jest to element kolejnej tury sankcji nałożonych na Federację Rosyjską po jej inwazji na Ukrainę. W ich ramach zabroniony został import z tego kraju towarów luksusowych, w tym właśnie alkoholi, tytoniu czy owoców morza ale również odzieży sportowej, obuwia, biżuterii, naczyń i dzieł sztuki. Łączna wartość wszystkich sprowadzonych z Rosji towarów z objętych sankcjami segmentów wyniosła w 2021 roku 75,7 miliona dolarów.

Dodatkowo kolejnych 13 rosyjskich oligarchów i ich bliskich dodano do listy osób, które nie wjadą do Kanady. Oznacza to, że na liście znajduje się już w sumie ponad tysiąc nazwisk.

Jednocześnie rząd Kanady wprowadził również zakaz eksportu do kraju Włodzimierza Putina towarów, które mogłyby zostać użyte do produkcji broni.

Ponadto Ottawa przyznała kolejne 250 milionów dolarów (w formie kredytów) dla Ukrainy. Tym samym łączne wsparcie z jej strony dla toczącego wojnę państwa sięgnęło 1,87 miliarda dolarów.

globalnews.ca

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA