fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatKanada zarabia miliardy na legalizacji marihuany

Kanada zarabia miliardy na legalizacji marihuany

PKB Kanady wzrósł o 43,5 mld dolarów dzięki legalizacji marihuany w październiku 2018 roku.

Legalizacja doprowadziła m.in. do utworzenia 151 tysięcy nowych miejsc pracy. Krajowy budżet w formie podatków od działalności całej branży pozyskał już ponad 15 mld dolarów kanadyjskich (czyli 47 mld złotych), z tego 3 mld od samej sprzedaży i akcyzy.

Zweryfikowano też strukturę zatrudnienia w 222 firmach działających w branży. Okazało się, że 72 procent stanowisk wśród najwyżej postawionych menadżerów zajmują mężczyźni białej rasy.

Raport na temat korzyści dla gospodarki wynikających z legalizacji sprzedaży THC opublikowały Deloitte Canada i Ontario Cannabis Store. W jego wnioskach zawarto m.in. tezę mówiącą, że ten sektor jest obecnie ważnym źródłem wzrostu gospodarczego kraju.

ca.finance.yahoo.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA