fbpx
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKoronawirus. Chiny chcą zwiększyć monopol farmaceutyczny

Koronawirus. Chiny chcą zwiększyć monopol farmaceutyczny

Xi zażądał, aby reszta świata pomogła utrzymać rynki światowe – obecnie zmonopolizowane przez Chińską Partię Komunistyczną – oraz by kraje ponownie rozważyły pozyskanie od Chińczyków wszystkich niezbędnych towarów. Obszerne doniesienia z Wuhan, miasta będącego początkiem obecnej pandemii, jednoznacznie ustaliły, że komunistyczna cenzura i represje wobec osób próbujących dzielić się podstawowymi wskazówkami zdrowotnymi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej, znacznie zwiększyły rozprzestrzenianie się koronawirusa na cały świat.

Oświadczenie Xi koncentrowało się w dużej mierze na „współpracy” między państwami członkowskimi w celu powstrzymania pandemii, podkreślając jednocześnie, że Chiny muszą przyjąć pozycję lidera dla wszystkich wspólnych działań. – Musimy lepiej koordynować regulacje finansowe, aby utrzymać stabilność globalnych rynków. Konieczne jest, abyśmy wspólnie utrzymywali stabilność łańcuchów przemysłowych i dostaw na całym świecie – zaznaczył. Chiny chcą zwiększyć podaż aktywnych składników farmaceutycznych, artykułów codziennej potrzeby i innych dostaw na rynek międzynarodowy.

– Chiny będą nadal prowadzić proaktywną politykę fiskalną i ostrożną politykę pieniężną – kontynuował Xi. – Będziemy nadal przyspieszać reformy, poszerzać dostęp do rynku, poprawiać otoczenie biznesowe oraz zwiększać import i inwestycje, aby przyczynić się do stabilnej gospodarki światowej.

W celu skorzystania z działań charytatywnych Chin, Xi zażądał, aby „wszyscy członkowie G20 podjęli wspólne kroki”, które przyniosłyby korzyści gospodarce Komunistycznej Partii Chin. Miał na myśli takie działania jak obniżenie ceł, usunięcie barier i ułatwienie nieograniczonego przepływu handlu. Xi zaproponował także „globalną sieć kontroli i leczenia”, która zapewniłaby Chinom pełny dostęp do wszystkich danych medycznych, prawdopodobnie także do własności intelektualnej związanej z produkcją i rozwojem technologii medycznej.

– Chiny utworzyły internetowe centrum wiedzy COVID-19, które jest otwarte dla wszystkich krajów. Niezbędne jest, aby kraje połączyły swe siły i przyspieszyły badania i rozwój w zakresie leków, szczepionek w nadziei na osiągnięcie szybkiego przełomu w walce z epidemią – stwierdził Xi.

Wezwanie Xi Jinpinga pokazuje, że Chiny chcą kontrolować jeszcze większą część światowego przemysłu produkcyjnego – medycznego i nie tylko. Od lutego tego roku Chiny produkują 97 proc. wszystkich amerykańskich antybiotyków, 80 proc. składników farmaceutycznych potrzebnych we wszystkich amerykańskich lekach oraz większość krajowych i światowych środków ochrony zdrowia, w tym także maseczek. Suplementy takie jak witamina C, która okazała się niezwykle skuteczna w pomaganiu osobom w zwalczaniu koronawirusa, są również prawie w całości pozyskiwane z Chin.

Kwestią, której Xi nie poruszył w swoim przemówieniu, jest niska jakość chińskich produktów medycznych. Kraje takie jak Hiszpania i Czechy przyjęły w tym tygodniu darowizny chińskich zestawów testowych na koronawirusa, ale okazało się, że testy te nie działały. A przecież nieprawidłowy test może spowodować, że nosiciel, wierząc, że jest zdrowy, zaraża kolejne osoby.

Chiński rząd odbija piłeczkę i obwinia Hiszpanię, twierdząc, że Madryt przez pomyłkę kupił wadliwe produkty od „nielicencjonowanego” producenta. Tyle że partia komunistyczna nie zezwala na prywatny przemysł i kontroluje każdą fabrykę w kraju.

Niektórzy członkowie Senatu USA starają się oddzielić amerykańską gospodarkę i system opieki zdrowotnej od partii komunistycznej. – To może wydawać się przedsięwzięciem zbyt dużym lub zbyt ryzykownym, ale dołożymy wszelkich starań, aby nie polegać w pełni na wyrobach medycznych z Pekinu – powiedziała w tym tygodniu senator Marsha Blackburn.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA