fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumKot, który uczy dzieciaki przedsiębiorczości

Kot, który uczy dzieciaki przedsiębiorczości

Akcja książki rozgrywa się w czasie, gdy Kot Biznesik dowiaduje się, w jaki sposób tworzy się własną firmę. Kocur, po odebraniu edukacji, za namową swoich rodziców rozpoczyna pracę na Łowisku Pana Etata. Szybko jednak dochodzi do wniosku, że praca dla kogoś nie pozwoli mu żyć pełnią życia i spełnić wszystkich marzeń. Wraz ze swoim mentorem i kolegą Rysiem Robertem rusza na wyprawę za jezioro. Tam spotyka… kocich biznesmenów. Takich raczej z prawdziwego zdarzenia, lepiej byłoby więc ich określić – przedsiębiorców. Koty chętnie opowiadają o swoich sukcesach, ale i problemach na drodze do biznesowego, kociego sukcesu. Czy nabyta wiedza przyda się Kotu Biznesikowi, który chce odmienić swoje, monotonne życie kota „etatowego”?

Biznesik, kocur przesympatyczny, z głową pełną marzeń, wyrusza w podróż w poszukiwaniu sposobów na osiągnięcie w swych działaniach niezależności. Liberalna zasada – nie dawaj głodnemu ryby – daj wędkę i naucz go łowić, zyskała tu swoją uroczą oprawę.

Czy jednak sprawdziła się? Bo sprawy zaszły w innym kierunku, niż można było się spodziewać.

Historyjka przedsiębiorczego kota, który nie poszedł na łatwiznę i nie chciał pracować dla kogoś, ale wymarzył sobie własne miejsce pracy, poruszyła wiele dzieci w różnym wieku, od 3 do 13 lat. Tak przynajmniej twierdzi wydawnictwo. Zadowoleni są też rodzice, którzy w swoich pociechach chętnie dostrzegliby i rozwijali przedsiębiorczą żyłkę.

„Mam nadzieję, że dzięki wam, moje dzieci otworzą kiedyś własny biznes i zostaną milionerami, co ich rodzicom się niestety nie udało.” – napisała do wydawnictwa mama Klary lat. 12, i Janka, lat 8.

Podobno jest tak popularna wśród maluchów, ale i ich rodziców, że… okresowo zabrakło jej w księgarniach, także internetowych. Sami jesteśmy ciekawi tego kocura, który postanowił zostać przedsiębiorcą…

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

Uwaga! Nadchodzi cyfrowa demencja

Rozdawanie szkołom laptopów to nie tylko marnotrawienie pieniędzy publicznych – to konkretna szkoda wyrządzana dzieciom. Neurobiolog Manfred Spitzer dowodzi, że cyfryzacja szkół do niczego dobrego nie prowadzi.
4 MIN CZYTANIA