fbpx
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaArchiwumKot, który uczy dzieciaki przedsiębiorczości

Kot, który uczy dzieciaki przedsiębiorczości

Akcja książki rozgrywa się w czasie, gdy Kot Biznesik dowiaduje się, w jaki sposób tworzy się własną firmę. Kocur, po odebraniu edukacji, za namową swoich rodziców rozpoczyna pracę na Łowisku Pana Etata. Szybko jednak dochodzi do wniosku, że praca dla kogoś nie pozwoli mu żyć pełnią życia i spełnić wszystkich marzeń. Wraz ze swoim mentorem i kolegą Rysiem Robertem rusza na wyprawę za jezioro. Tam spotyka… kocich biznesmenów. Takich raczej z prawdziwego zdarzenia, lepiej byłoby więc ich określić – przedsiębiorców. Koty chętnie opowiadają o swoich sukcesach, ale i problemach na drodze do biznesowego, kociego sukcesu. Czy nabyta wiedza przyda się Kotu Biznesikowi, który chce odmienić swoje, monotonne życie kota „etatowego”?

Biznesik, kocur przesympatyczny, z głową pełną marzeń, wyrusza w podróż w poszukiwaniu sposobów na osiągnięcie w swych działaniach niezależności. Liberalna zasada – nie dawaj głodnemu ryby – daj wędkę i naucz go łowić, zyskała tu swoją uroczą oprawę.

Czy jednak sprawdziła się? Bo sprawy zaszły w innym kierunku, niż można było się spodziewać.

Historyjka przedsiębiorczego kota, który nie poszedł na łatwiznę i nie chciał pracować dla kogoś, ale wymarzył sobie własne miejsce pracy, poruszyła wiele dzieci w różnym wieku, od 3 do 13 lat. Tak przynajmniej twierdzi wydawnictwo. Zadowoleni są też rodzice, którzy w swoich pociechach chętnie dostrzegliby i rozwijali przedsiębiorczą żyłkę.

„Mam nadzieję, że dzięki wam, moje dzieci otworzą kiedyś własny biznes i zostaną milionerami, co ich rodzicom się niestety nie udało.” – napisała do wydawnictwa mama Klary lat. 12, i Janka, lat 8.

Podobno jest tak popularna wśród maluchów, ale i ich rodziców, że… okresowo zabrakło jej w księgarniach, także internetowych. Sami jesteśmy ciekawi tego kocura, który postanowił zostać przedsiębiorcą…

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA