fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaFinansePokora czy fałszywa skromność? Milionerzy uważają się za klasę średnią

Pokora czy fałszywa skromność? Milionerzy uważają się za klasę średnią

Zdecydowana większość Amerykanów posiadających majątek przekraczający milion dolarów uważa, że są przedstawicielami klasy średniej.

Badanie opinii amerykańskich inwestorów przeprowadziła spółka finansowa Ameriprise Financial. W ramach sondażu ponad 3,5 tys. Amerykanom w wieku 27-77 lat zadano pytania o ich status majątkowyWiększość z nich uważa, że aby stać się bogatym należy posiadać oszczędności sięgające co najmniej miliona dolarów. 

31 proc. osób już cieszących się majątkiem większym niż milion dolarów deklaruje, iż należy do klasy średniej, a 60 proc. uważa się za przedstawicieli wyższej klasy średniej. Zaledwie 8 proc. z nich otwarcie uznaje siebie za ludzi zamożnych. 

80 proc. ankietowanych milionerów przyznaje, że swój majątek osiągnęli dzięki inwestowaniu i planowaniu, 71 proc. – dzięki wysokim dochodom, a 69 proc. – dzięki prowadzeniu stylu życia na miarę swoich możliwości, a nie ponad stan. 

Ciekawe odpowiedzi padły u osób zarabiających między 175 tys. a 0,5 mln dolarów rocznie. W tym przedziale zarobków mieści się ok. 10 proc. wszystkich mieszkańców USA. 25 proc. z nich określa samych siebie jako ludzi „bardzo biednych”, „biednych” i „znajdujących się w ciężkiej sytuacji, ale dających sobie radę”.

cnbc.com, businesswire.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nowe środki na wsparcie małych i średnich firm

Na razie pieniądze z Unii przeznaczone będą na cyfryzację, tak zwaną zieloną transformację oraz zrównoważony rozwój. Ogromna popularność jednego z programów wsparcia firm MŚP pokazuje, że na granty czekają także rolnicy indywidualni.
3 MIN CZYTANIA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Europejczycy wydają i oszczędzają coraz więcej

W 2022 roku wzrosły wydatki na towary i usługi oraz oszczędności gospodarstw domowych w Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA