fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaFinanseRosjanie i Białorusini zapłacą podwójne podatki

Rosjanie i Białorusini zapłacą podwójne podatki

Władze Niemiec zawiesiły współpracę z białoruskimi i rosyjskimi organami podatkowymi.

Ograniczeniem została objęta wzajemna wymiana informacji. Konsekwencją jest wstrzymanie obowiązujących wcześniej zasad unikania podwójnego opodatkowania. Teraz rosyjskie i białoruskie podmioty działające w Niemczech muszą odprowadzać podatki zarówno w tym państwie jak i swoich krajach. Wcześniej o wprowadzenie takich rozwiązań apelował rząd w Kijowie.

Dodatkowo Berlin popiera działania, mające na celu wykluczenie Federacji Rosyjskiej z Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Wszystkie powyższe informacje pojawiły się w liście niemieckiego ministra finansów Christiana Lindnera, skierowanym do swojego ukraińskiego odpowiednika, Sergieja Marczenko. Przedstawiciel niemieckiej administracji podkreślił w nim, że jego kraj jest zdeterminowany aby zadać jak najbardziej dotkliwe uderzenia wymierzone w gospodarki Rosji i Białoruś.

Spiegel

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przy niepełnym wymiarze czasu pracy nadgodziny należą się szybciej

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że pracodawca nie może płacić za nadgodziny osobom zatrudnionym na część etatu tak jak osobom na pełnym etacie, czyli dopiero, gdy przepracują osiem godzin.
3 MIN CZYTANIA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Banki w Polsce z optymizmem patrzą w przyszłość

Banki w Polsce spodziewają się wzrostu popytu na kredyty w ciągu najbliższego półrocza i są w tym względzie większymi optymistami niż banki w regionie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA