fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatSzwecja uruchomiła urząd ds. walki z fake newsami

Szwecja uruchomiła urząd ds. walki z fake newsami

Władze w Sztokholmie powołały Agencję Obrony Psychologicznej (MPF), która ma zapewnić bezpieczeństwo informacyjne w przestrzeni publicznej.

Głównymi zadaniami nowego urzędu jest obrona otwartego i demokratycznego społeczeństwa oraz wolnych opinii poprzez identyfikowanie, analizowanie i reagowanie na wrogie wpływy i wprowadzające w błąd informacje skierowane przeciwko Szwecji lub szwedzkim interesom.

Agencja będzie identyfikować, analizować i reagować na niepożądane wpływy wprowadzających w błąd informacji oraz rozwijać i wzmacniać ogólną zdolność społeczeństwa do obrony psychologicznej.

Instytucja chce sobie zapewnić wsparcie ludności, urzędów, samorządów, mediów oraz organizacji pozarządowych. Będzie także podejmować działania mające na celu pogłębienie współpracy między tymi podmiotami.

Agencja ma wzmocnić bezpieczeństwo informacyjne, zwłaszcza przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami parlamentarnymi.

abcnews.go.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Wartość unijnej produkcji rolnej bije rekordy

Wartość produkcji sektora rolnego wszystkich państw należących do Unii Europejskiej systematycznie rośnie od ponad dekady i pobiła w ubiegłym roku kolejne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA