fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatTajwan finansuje wsparcie dla Ukraińców w Polsce

Tajwan finansuje wsparcie dla Ukraińców w Polsce

Władze Tajwanu intensywnie współpracują z polskimi samorządami na rzecz pomocy przebywającym w naszym kraju uchodźcom z Ukrainy.

Resort spraw zagranicznych Tajwanu zapowiedział, że przekaże milion dolarów wsparcia dla uciekinierów z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce. 

Pieniądze zostaną rozdysponowane w ramach projektu „Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy”, który jest koordynowany przez Unię Metropolii Polskich. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane między reprezentującymi Unię prezydentami Białegostoku – Tadeuszem Truskolaskim i Poznania – Jackiem Jaśkowiakiem a Sharon Shang-Nian Wu – ambasador Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce. 

Fundusze z Republiki Chińskiej mają pomóc polskim samorządom i organizacjom pozarządowym w realizacji działań mających na celu integrację z przebywającymi w naszym kraju Ukraińcami, m.in. przez edukację dzieci i młodzieży czy zwiększenie ich zaangażowania w lokalne życie społeczne, ale także przez pomoc w powrocie uchodźców do swoich domów. 

Tajwan od początku agresji Rosji na Ukrainę wspiera rząd w Kijowie. Na pomoc składają się dotacje finansowe sięgające prawie 114 milionów dolarów oraz przekazanie 700 ton pomocy humanitarnej. 

globaltaiwan.org, focustaiwan.tw, metropolie.pl

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Trudeau przekroczył uprawienia pacyfikując „Konwój Wolności”!

Po dwóch latach batalii sądowej Kanadyjski Sąd Federalny orzekł, że rząd premiera Kanady przekroczył prawo korzystając ze specjalnych uprawnień i szykanując kierowców protestujących m.in. przeciwko przymusowi szczepień na COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Paraliż w koreańskiej służbie zdrowia. Wypowiedzenia złożyła połowa młodych lekarzy

Przez Koreę Południową przechodzą potężne strajki lekarzy, którzy protestują przeciwko planom zwiększenia ich liczby w systemie. Prawie 6500 lekarzy złożyło rezygnację ze stanowisk.
2 MIN CZYTANIA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Wzrost inflacji jest najniższy od trzech lat

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji w styczniu, której wzrost był w tym miesiącu najniższy od marca 2021 roku.
< 1 MIN CZYTANIA