fbpx
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaBiznesTrump pozyskał miliard dolarów na swojego Twittera

Trump pozyskał miliard dolarów na swojego Twittera

Trump Media & Technology Group Corp. (TMTG) i Digital World Acquisition Corp. (DWAC) ogłosiły, że pozyskają kapitał o wartości miliarda dolarów.

Fundusze mają zostać przekazane po planowanym połączeniu obydwu przedsiębiorstw. Nie zostały ujawnione jednak nazwy podmiotów, które zdecydowały się na tę inwestycję.

Donald Trump oznajmił, że ten krok jest ważnym sygnałem dla amerykańskiego Big Tech, mówiący o tym, iż cenzura oraz dyskryminacja polityczna muszą się skończyć. Jego firma zamierza uruchomić platformę Truth Social, która będzie otwarta na wszystkie ideologie i ma stanowić konkurencję dla obecnych gigantów rynku internetowego.

Truth Social ma zostać w pełni udostępniona dla użytkowników na początku przyszłego roku. Kształt i zasady funkcjonowania platformy będą zbliżone do tych dostępnych na Twitterze.

Konta byłego prezydenta USA właśnie na Twitterze – ale też na Facebooku – zostały zablokowane po ataku na Kapitol, do którego doszło w styczniu obecnego roku.

globenewswire.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA