fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaBiznesTrump pozyskał miliard dolarów na swojego Twittera

Trump pozyskał miliard dolarów na swojego Twittera

Trump Media & Technology Group Corp. (TMTG) i Digital World Acquisition Corp. (DWAC) ogłosiły, że pozyskają kapitał o wartości miliarda dolarów.

Fundusze mają zostać przekazane po planowanym połączeniu obydwu przedsiębiorstw. Nie zostały ujawnione jednak nazwy podmiotów, które zdecydowały się na tę inwestycję.

Donald Trump oznajmił, że ten krok jest ważnym sygnałem dla amerykańskiego Big Tech, mówiący o tym, iż cenzura oraz dyskryminacja polityczna muszą się skończyć. Jego firma zamierza uruchomić platformę Truth Social, która będzie otwarta na wszystkie ideologie i ma stanowić konkurencję dla obecnych gigantów rynku internetowego.

Truth Social ma zostać w pełni udostępniona dla użytkowników na początku przyszłego roku. Kształt i zasady funkcjonowania platformy będą zbliżone do tych dostępnych na Twitterze.

Konta byłego prezydenta USA właśnie na Twitterze – ale też na Facebooku – zostały zablokowane po ataku na Kapitol, do którego doszło w styczniu obecnego roku.

globenewswire.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czy Bruksela przywróci w Polsce możliwość reklamowania aptek?

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego omówiła petycję Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET w sprawie zakazu reklamy aptek w Polsce. Zdaniem wnioskodawców zakaz nie przystaje do współczesnych realiów.
2 MIN CZYTANIA

Lean Manufacturing wyeliminuje marnotrawstwo w firmach [WYWIAD]

Lean Manufacturing to zmiana sposobu myślenia i stylu zarządzania przedsiębiorstwem, to metodyka ciągłego doskonalenia. Decyzja o wejściu na drogę Lean może przynieść firmie wiele korzyści – mówi Jarosław Sobkowiak, prezes BDO Advisory.
5 MIN CZYTANIA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA