Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że w obecnym roku emerytury będą podlegać znacznej waloryzacji, a dodatkowo zostaną również wypłacone „trzynastki” i „czternastki”.

Zgodnie z deklaracją premiera „trzynastka” – w wysokości 1588 złotych brutto – ma trafić na konta emerytów w maju lub czerwcu. W poprzednich latach miało to miejsce już w kwietniu. „Czternastka” pojawi się na rachunkach osób pobierających świadczenia w drugiej połowie roku.

Wcześniej, od marca, nastąpi waloryzacja rent i emerytur. Ich wysokość wzrośnie o 14,8 proc. względem poprzedniego roku, przy zachowaniu warunku, że najmniejszy wzrost nie będzie mniejszy niż 250 złotych brutto.

– My w maksymalny sposób podnosimy emerytury i waloryzację emerytur, które będą najwyższe w tym roku w historii III Rzeczpospolitej. Nigdy nie było w wartościach bezwzględnych takiego łącznego przyrostu emerytur, gdzie minimalna emerytura i każda emerytura musi wzrosnąć co najmniej o 250 zł – podkreśla zasługi swojej administracji premier Mateusz Morawiecki.

Dodatkowo rząd już uruchomił szereg kolejnych programów mających na celu pomoc i aktywizację starszych osób – m.in. projekt Senior+ polegający na dofinansowaniu domów dziennych i świetlic, w których seniorzy mogą wspólnie spędzać czas.

gov.pl

Poprzedni artykułHrabia Tyszkiewicz i jego automobil
Następny artykułDuńczycy będą więcej pracować, żeby sfinansować swoją armię