fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaEnergetykaUnia zakaże także pieców gazowych

Unia zakaże także pieców gazowych

W ramach walki ze smogiem Polacy wymieniają kotły węglowe na gazowe, a Unia Europejska chce ich zakazać.

Oficjalnie w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla Komisja Europejska chce zakazać montowania w budynkach nie tylko kotłów węglowych, ale także olejowych i gazowych. To wszystko pod pretekstem przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ratowania planety.

Zgodnie z planem Komisji Europejskiej REPowerEU, który jest częścią projektu Fit for 55, zakaz instalacji kotłów węglowych, olejowych i gazowych ma obowiązywać już od 2027 r. dla nowych budynków. Z kolei w przypadku modernizowanych domów zakaz montowania pieców gazowych miałby wejść w życie od 2030 r. – informuje Interia.pl.

Oficjalnym celem Brukseli jest rozwój szeroko rozumianej energooszczędności i  przestawienie się na odnawialne źródła energii. Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 55 proc. do roku 2030, a osiągnięcie neutralności klimatycznej Unii Europejskiej eurokraci zaplanowali na rok 2050.

Projekt musi zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski i Radę Europejską, jednak biorąc pod uwagę, że w europarlamencie zasiadają jeszcze bardziej skrajni fanatycy niż członkowie Komisji Europejskiej, będzie to tylko formalnością. Należy się raczej obawiać, czy europosłowie w imię wyznawanej przez siebie lewackiej ideologii projektu jeszcze bardziej nie zaostrzą.

Zgodnie z zamysłem eurokratów, którzy wszystko wiedzą najlepiej, piece gazowe mają zostać zastąpione przez pompy ciepła.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ekonomiczne i społeczne skutki polityki klimatycznej w Niemczech

W ostatnich latach ceny energii elektrycznej, ogrzewania i żywności w Niemczech znacznie wzrosły. Najpierw kryzys związany z koronawirusem zakłócił łańcuchy dostaw, następnie wojna na Ukrainie doprowadziła do kryzysu energetycznego. Natomiast to coraz drastyczniejsze środki podejmowane przez niemiecki rząd w celu „ochrony klimatu” są obecnie głównym czynnikiem wzrostu cen.
4 MIN CZYTANIA

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA