fbpx
piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaEnergetykaUnia zakaże także pieców gazowych

Unia zakaże także pieców gazowych

W ramach walki ze smogiem Polacy wymieniają kotły węglowe na gazowe, a Unia Europejska chce ich zakazać.

Oficjalnie w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla Komisja Europejska chce zakazać montowania w budynkach nie tylko kotłów węglowych, ale także olejowych i gazowych. To wszystko pod pretekstem przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ratowania planety.

Zgodnie z planem Komisji Europejskiej REPowerEU, który jest częścią projektu Fit for 55, zakaz instalacji kotłów węglowych, olejowych i gazowych ma obowiązywać już od 2027 r. dla nowych budynków. Z kolei w przypadku modernizowanych domów zakaz montowania pieców gazowych miałby wejść w życie od 2030 r. – informuje Interia.pl.

Oficjalnym celem Brukseli jest rozwój szeroko rozumianej energooszczędności i  przestawienie się na odnawialne źródła energii. Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 55 proc. do roku 2030, a osiągnięcie neutralności klimatycznej Unii Europejskiej eurokraci zaplanowali na rok 2050.

Projekt musi zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski i Radę Europejską, jednak biorąc pod uwagę, że w europarlamencie zasiadają jeszcze bardziej skrajni fanatycy niż członkowie Komisji Europejskiej, będzie to tylko formalnością. Należy się raczej obawiać, czy europosłowie w imię wyznawanej przez siebie lewackiej ideologii projektu jeszcze bardziej nie zaostrzą.

Zgodnie z zamysłem eurokratów, którzy wszystko wiedzą najlepiej, piece gazowe mają zostać zastąpione przez pompy ciepła.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Walka z globalnym ociepleniem trwa, a Chiny robią swoje

W 2023 roku władze Państwa Środka mocno postawiły na rozwój energetyki opartej o węgiel, co stawia pod znakiem zapytania możliwość realizacji przez Chiny celów klimatycznych wyznaczonych na rok 2030.
< 1 MIN CZYTANIA

ONZ potrzebował 18 lat, żeby zauważyć rolę energii atomowej

W Brukseli odbył się pierwszy w historii szczyt na temat rozwoju energii atomowej, którego celem było podkreślenie jej roli w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
< 1 MIN CZYTANIA

Przed nami gigantyczne braki prądu

Z najnowszej analizy PSE wynika, że ślepa realizacja przez kolejne rządy unijnej polityki likwidacji energetyki węglowej doprowadzi do gigantycznych braków energii elektrycznej w najbliższych latach.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Problem z kolejną dyrektywą. Będą surowe kary

Polska może nie zdążyć z wdrożeniem unijnej dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa, a wiele przedsiębiorców nawet nie wie, że ich firmy są objęte nowymi regulacjami.
< 1 MIN CZYTANIA

Burza o tanie drewno

Żeby uprzykrzyć życie branżom konsumującym drewno i zwiększyć wycinkę lasów w krajach Unii Europejskiej, Bruksela chce nałożyć cła antydumpingowe na surowiec sprowadzany z Kazachstanu i Turcji.
2 MIN CZYTANIA

Skandal w ministerstwie rozwoju

Konfederacja przedstawiła opinii publicznej niepokojące fakty dotyczące skandalicznej sytuacji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Informacje posłów Michała Wawra i Bartłomieja Pejo ujawniły rażące naruszenia etyczne oraz konflikt interesów, których nie można bagatelizować.
< 1 MIN CZYTANIA