fbpx
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumWHO powinna zmienić nazwę na CHO?

WHO powinna zmienić nazwę na CHO?

Zaczęło się od doniesień, jakoby Chiny celowo wprowadziły świat w błąd, bagatelizując liczbę przypadków zarażonych koronawirusem i liczbę zgonów w tym kraju. WHO wysłała w lutym do Chin zastępcę dyrektora generalnego Bruce’a Aylwarda w celu ,,ustalenia faktów”, czyli po to, aby ujawnił, że Chiny nie liczą w swoich statystykach łagodnych lub bezobjawowych przypadków zakażeń.

Chiny oficjalnie zgłosiły 82 000 przypadków i 3300 zgonów związanych z koronawirusem, jednakże międzynarodowa opinia ekspertów jest przekonana, że te liczby są o wiele większe.

Etyka pracy samego Aylwarda została poddana w wątpliwość po tym, jak udawał, że nie słyszy głosu reporterki, która sugerowała, że Tajwan jest odrębnym krajem i nie należy do Chin.

Chiński rząd od dawna nalega, aby społeczność międzynarodowa traktowała Tajwan jako część „większych Chin”.

WHO nie pozwala Tajwanowi być państwem członkowskim. Reporter zapytał, czy ta polityka może się zmienić podczas pandemii koronawirusa. – Czy WHO ponownie rozważy członkostwo Tajwanu? – zapytała reporterka. Materiał filmowy pokazuje, że Aylward początkowo nie reaguje, udając, że nie słyszy pytania. Gdy dziennikarka ponawia pytanie, udaje że nie usłyszał, ale szybko prosi, by „przeszła do następnego pytania ”. Przy kolejnej próbie uzyskania odpowiedzi Alyward zerwał połączenie.

DL/Daily Caller

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA