fbpx
niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaArchiwumWielka Brytania też przestaje ufać Chinom

Wielka Brytania też przestaje ufać Chinom

Dane z Państwa Środka były uwzględniane w „globalnym porównaniu śmierci”, stąd narastająca liczba pytań o dokładność uderzająco niskiej w ostatnim czasie liczby zgonów w Chinach.

Tamtejszy rząd zrewidował niedawno oficjalną liczbę śmiertelnych ofiar z powodu koronawirusa o 50 proc., jednak – według Brytyjczyków – istnieją przesłanki, że w rzeczywistości liczba ta wciąż jest znacznie wyższa. W ubiegłym tygodniu eksperci z Uniwersytetu w Hongkongu opublikowali badanie w czasopiśmie medycznym „The Lancet”, które sugeruje, że ok. 232 000 osób w Chinach zostało zarażonych wirusem z Wuhan. To czterokrotnie więcej niż oficjalnie podaje Pekin.

Prezydent USA Donald Trump skrytykował również oficjalną liczbę ofiar śmiertelnych zgłoszoną przez Chiny, sugerując, że to właśnie Chińczycy, a nie Amerykanie, mają największą liczbę zgonów na świecie.

Komunistyczna Partia Chin została nie tylko oskarżona o podawanie fałszywych liczb zakażonych i zmarłych, ale także o szerzenie dezinformacji, a nawet niszczenie wczesnych próbek koronawirusa. – Chińczycy cenzurowali tych, którzy próbowali ostrzec świat przed zagrożeniem, tamtejszy reżim nakazał zaprzestanie testowania nowych próbek i zniszczył istniejące – powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo. – Komunistyczna Partia Chin nadal nie udostępniła próbki wirusa, co uniemożliwia śledzenie ewolucji tej choroby – dodał.

Globalna kampania dezinformacyjna prowadzona przez państwo chińskie, w której sugerowano, że wirus został stworzony przez amerykańskie wojsko, podobno wywołała furię w wyższych sferach rządu Borisa Johnsona. Grupa posłów Torysów utworzyła „China Research Group”. Jednym z głównych zagadnień, które ta grupa ma badać, to decyzja premiera Johnsona, aby zezwolić chińskiemu gigantowi technologicznemu Huawei na dostęp do brytyjskiej infrastruktury 5G.

Sekretarz „China Research Group” Neil O’Brien powiedział: – Pekin działa w strategiczny sposób, aby zdominować branże przyszłości. Nasze firmy proszone są o niesprawiedliwe konkurowanie z chińskimi firmami wspieranymi przez państwo. Nawet przed koronawirusem było jasne, że potrzebujemy nowego sposobu myślenia, aby poradzić sobie z chińskim państwem, które rośnie w siłę.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA