fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaEkologiaZielony biznes jest zachwycony planami Bidena

Zielony biznes jest zachwycony planami Bidena

Przedstawiciele firm działających w sektorach gospodarki odpowiedzialnych za wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł z wielkim entuzjazmem przyjęli plany inwestycji w ich branżach realizowane przez prezydenta Joe Bidena.

W połowie 2022 roku administracja prezydenta USA Joe Bidena przedstawiła program inwestycji w technologie odnawialnych źródeł energii. Za ich pomocą ma zostać przeprowadzona transformacja energetyczna kraju, a jednocześnie inwestycje te będą sposobem na przeciwdziałanie inflacji. 

Od tamtego czasu ogłoszono realizację 210 dużych projektów energetycznych o wartości 86 miliardów dolarów. Po ich wykonaniu powstanie 403 tysiące nowych miejsc pracy. 

Inwestycje będą realizowane w trzech głównych sektorach: produkcji samochodów elektrycznych, rozwoju technologii baterii i akumulatorów oraz pozyskania energii z paneli słonecznych. 

Przedstawiciele firm będących beneficjentami tych przedsięwzięć z dużym uznaniem przyjmują postawę amerykańskiego rządu. Podkreślają, że do realizacji ambitnych planów konieczna będzie otwartość do współpracy zarówno ze strony władz federalnych, jak i stanowych. Szczególnie istotne będzie zaangażowanie uczelni, które powinny dostosować swoje programy nauczania do zmieniającej się rzeczywistości i potrzeby dostarczenia na rynek pracy osób z wykształceniem odpowiadającym potrzebom „zielonej gospodarki”. 

fortune.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA

Ponowne nawadnianie torfowisk to realne zyski ekonomiczne

Znaczna większość mokradeł w Polsce i w Europie została już osuszona do różnych celów. Tymczasem osuszanie torfowisk i np. wprowadzanie tam lasu daje znacznie mniejsze zyski ekonomiczne niż ponowne ich nawadnianie. Zespół naukowców z udziałem Polaków wykazał, że w skali Litwy ponowne nawodnienie osuszonych leśnych torfowisk przyniosłoby zyski sięgające nawet 170 mln euro rocznie.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA