fbpx
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Strona głównaEkologiaZielony biznes jest zachwycony planami Bidena

Zielony biznes jest zachwycony planami Bidena

Przedstawiciele firm działających w sektorach gospodarki odpowiedzialnych za wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł z wielkim entuzjazmem przyjęli plany inwestycji w ich branżach realizowane przez prezydenta Joe Bidena.

W połowie 2022 roku administracja prezydenta USA Joe Bidena przedstawiła program inwestycji w technologie odnawialnych źródeł energii. Za ich pomocą ma zostać przeprowadzona transformacja energetyczna kraju, a jednocześnie inwestycje te będą sposobem na przeciwdziałanie inflacji. 

Od tamtego czasu ogłoszono realizację 210 dużych projektów energetycznych o wartości 86 miliardów dolarów. Po ich wykonaniu powstanie 403 tysiące nowych miejsc pracy. 

Inwestycje będą realizowane w trzech głównych sektorach: produkcji samochodów elektrycznych, rozwoju technologii baterii i akumulatorów oraz pozyskania energii z paneli słonecznych. 

Przedstawiciele firm będących beneficjentami tych przedsięwzięć z dużym uznaniem przyjmują postawę amerykańskiego rządu. Podkreślają, że do realizacji ambitnych planów konieczna będzie otwartość do współpracy zarówno ze strony władz federalnych, jak i stanowych. Szczególnie istotne będzie zaangażowanie uczelni, które powinny dostosować swoje programy nauczania do zmieniającej się rzeczywistości i potrzeby dostarczenia na rynek pracy osób z wykształceniem odpowiadającym potrzebom „zielonej gospodarki”. 

fortune.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska sfinansuje oczyszczenie Bałtyku z niemieckich chemikaliów

W przyszłorocznym budżecie Unii Europejskiej zapisano środki, które zostaną przeznaczone na usunięcie z Bałtyku broni chemicznej z czasów II wojny światowej.
< 1 MIN CZYTANIA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Czy przez UE do Europy wróci malaria?

Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego przegłosowała przyjęcie rozporządzenia Nature Restoration Law, które ma na celu przywracanie terenów bagiennych w krajach członkowskich.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kanał Panamski wysycha, a statki wolą opływać całą Amerykę

Ze względu na trwającą suszę każdego miesiąca zarząd Kanału Panamskiego wydaje coraz mniej pozwoleń dla statków, które chcą przez niego przepłynąć.
< 1 MIN CZYTANIA

Elektrownie wiatrowe doprowadziły Siemensa na skraj upadku

Awarie elektrowni wiatrowych marki Siemens Energy doprowadziły firmę do trudnej sytuacji finansowej, w której – aby ją uratować – niezbędna była pomoc niemieckiego rządu.
< 1 MIN CZYTANIA

LOT w ścisłej czołówce najlepszych linii lotniczych świata!

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na samym szczycie zestawienia najlepszych firm świadczących usługi przewozów powietrznych z całego świata.
< 1 MIN CZYTANIA