fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaBiznes14-latkowie będą w USA pracować prawie do północy

14-latkowie będą w USA pracować prawie do północy

Władze stanu Wisconsin przyjęły przepisy, które pozwolą osobom mającym co najmniej 14 lat na pracę nawet do godziny 23.

Rozwiązanie to ma pomóc w walce z niedoborem osób chętnych do podjęcia zatrudnienia w tym stanie.

Federalne przepisy mówią, że 16-latkowie mogą wykonywać swoje obowiązki zqwodowe maksymalnie do godziny 19 lub 21, w zależności od pory roku. Dodatkowo w dzień, w którym mają być też w szkole, mogą pracować maksymalnie trzy godziny. Gdy nie mają zajęć, jest to osiem godzin. W całym tygodniu mogą pracować nie więcej niż sześć dni.

Powyższe przepisy mają pomóc małym firmom w znalezieniu pracowników, podczas sezonu turystycznego.

Ich wprowadzenie popierają przedsiębiorcy, w szczególności z branży gastronomicznej i turystycznej. Przedstawiciele firm twierdzą, że nie mogą znaleźć pracowników, mimo podwyżki wynagrodzeń. Za pracę „na zmywaku” płacą już nawet 15 USD za godzinę. Sprzeciw wobec nowych rozwiązań wyraziły jednak związki zawodowe.

businessinsider.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA