fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaTransportBilety na transport publiczny w Niemczech będą pięć razy droższe niż dotychczas

Bilety na transport publiczny w Niemczech będą pięć razy droższe niż dotychczas

Niemieckie władze oznajmiły, że wprowadzą ogólnokrajowy miesięczny bilet na transport publiczny w cenie 49 euro.

W ostatnich miesiącach funkcjonował w Niemczech bilet, który można było kupić za 9 euro. Uprawniał on do korzystania z lokalnego systemu publicznej komunikacji, obejmującego autobusy, tramwaje i metro. Stowarzyszenie skupiające firmy transportowe VDV poinformowało, że dzięki obowiązującemu od początku czerwca do końca sierpnia biletowi ograniczono emisję dwutlenku węgla o 1,8 mln ton. I to waśnie kwestie ekologiczne i zachęcenie do przesiadki z samochodów do transportu masowego było głównym celem  programu, który miał też pomóc mieszkańcom w zminimalizowaniu rosnących obciążeń wynikających ze wzrostu cen paliwa.

Teraz jego miejsce zajmie bilet w cenie 49 euro, który powszechnie jest określany mianem Deutschlandticket. Będzie obowiązywał w połączeniach kolejowych i autobusowych na krótkich i średnich dystansach, a wejdzie w życie prawdopodobnie już od 1 stycznia przyszłego roku.

Jeden bilet ma ujednolicić dotychczas obowiązujące różne bilety i różne kwoty za przejazdy, które są obecnie zależne od regionu kraju i zasad określonych przez danego przewoźnika.

euronews.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińczycy wybudują tunel pod… Zatoką Fińską?

Chińskie firmy są faworytami w wyścigu o realizację projektu budowy tunelu pod Zatoką Fińską, który ma połączyć stolice Finlandii i Estonii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą kontrolować, na co migranci wydają pieniądze

Władze Hamburga przestały wypłacać gotówkę ubiegającym się o azyl migrantom i zastąpiły ją doładowaniami określonych kwot na karty płatnicze.
< 1 MIN CZYTANIA