fbpx
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaBiznesChiński gigant zamyka biura w Rosji. Wróci po zakończeniu wojny

Chiński gigant zamyka biura w Rosji. Wróci po zakończeniu wojny

Huawei rozpoczął działania mające na celu ograniczenie biznesowej obecności w Federacji Rosyjskiej.

Rosyjskie media donoszą, że działająca w tym kraju spółka Huawei Enterprise Business Group zostanie zamknięta jeszcze w tym roku. Zajmuje się ona sprzedażą systemów przechowywania danych oraz sprzętu telekomunikacyjnego klientom korporacyjnym.

Ok. 2 tysiące pracowników firmy zostanie zwolnionych lub przeniesionych do jej oddziałów w sąsiednich krajach należących do Wspólnoty Niepodległych Państw (zrzeszającej byłe republiki ZSRR). Natomiast Huawei, chociaż zaprzestaje działalności, to nie zamknie swojego moskiewskiego biura. Będzie wykorzystane, jeśli Huawei powróci do Rosji, co może nastąpić po zakończeniu konfliktu na Ukrainie.

Korporacja kilka tygodni temu rozpoczęła proces reorganizacji, której celem jest odseparowanie jej rosyjskich i białoruskich interesów od spółek działających w sąsiednich państwach.

Decyzja o ograniczeniu działań biznesowych nie dotyczy jednak centrów badawczo-rozwojowych, które Huawei prowadzi również w Rosji. Są to placówki w Moskwie, Sankt Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie i Nowosybirsku. Są tam realizowane projekty mające na celu rozwój technologii 5G czy wirtualnej rzeczywistości. Produkty tej firmy, takie jak smartfony czy tablety, nadal będą dostępne dla rosyjskich konsumentów.

Scmp.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA