Huawei rozpoczął działania mające na celu ograniczenie biznesowej obecności w Federacji Rosyjskiej.

huawei

Rosyjskie media donoszą, że działająca w tym kraju spółka Huawei Enterprise Business Group zostanie zamknięta jeszcze w tym roku. Zajmuje się ona sprzedażą systemów przechowywania danych oraz sprzętu telekomunikacyjnego klientom korporacyjnym.

Ok. 2 tysiące pracowników firmy zostanie zwolnionych lub przeniesionych do jej oddziałów w sąsiednich krajach należących do Wspólnoty Niepodległych Państw (zrzeszającej byłe republiki ZSRR). Natomiast Huawei, chociaż zaprzestaje działalności, to nie zamknie swojego moskiewskiego biura. Będzie wykorzystane, jeśli Huawei powróci do Rosji, co może nastąpić po zakończeniu konfliktu na Ukrainie.

Korporacja kilka tygodni temu rozpoczęła proces reorganizacji, której celem jest odseparowanie jej rosyjskich i białoruskich interesów od spółek działających w sąsiednich państwach.

Decyzja o ograniczeniu działań biznesowych nie dotyczy jednak centrów badawczo-rozwojowych, które Huawei prowadzi również w Rosji. Są to placówki w Moskwie, Sankt Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie i Nowosybirsku. Są tam realizowane projekty mające na celu rozwój technologii 5G czy wirtualnej rzeczywistości. Produkty tej firmy, takie jak smartfony czy tablety, nadal będą dostępne dla rosyjskich konsumentów.

Scmp.com

Poprzedni artykułScholia do Krajowego Planu Odbudowy
Następny artykułPolska jest głównym producentem karpia w Unii Europejskiej