fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaBiznes„Dostępność szansą na rozwój”: Wystartował nabór na operatorów wsparcia szkoleniowo-doradczego

„Dostępność szansą na rozwój”: Wystartował nabór na operatorów wsparcia szkoleniowo-doradczego

Do 24 sierpnia br. podmioty specjalizujące się w organizacji szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorców mogą zgłaszać się do konkursu „Dostępność szansą na rozwój 2”. Działanie ma na celu zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w rozwiązania, z których korzystać mogą osoby ze szczególnymi potrzebami – np. seniorzy i osoby z czasowymi lub trwałymi niepełnosprawnościami. Do przedsiębiorców trafi wsparcie szkoleniowo-doradcze m.in. w zakresie uniwersalnego projektowania oraz technologii asystujących i kompensacyjnych o wartości 11 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich Programu Wiedza Edukacja Rozwój.
Program „Dostępność szansą na rozwój 2” to jedno z działań realizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, które wpisuje się w rządowy program „Dostępność Plus”. Działanie ma uświadomić przedsiębiorcom, że inwestowanie w rozwiązania z obszaru dostępności może stać się źródłem ich przewagi konkurencyjnej.
Firmy, które otrzymają dofinansowanie z Programu Wiedza Edukacja Rozwój zrealizują dla przedsiębiorców i ich pracowników szkolenia w obszarze technologii poprawiających jakość życia osób ze szczególnymi potrzebami oraz uniwersalnego projektowania. Jednak zakres tematyczny szkoleń i doradztwa nie ogranicza się jedynie do nowych produktów i usług. Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się również jak dostosować swoje dotychczasowe produkty i usługi do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Adresatami konkursu są:
  • przedsiębiorcy
  • podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego
  • podmioty działające na rzecz zatrudnienia, rozwoju kapitału ludzkiego lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców
  • reprezentatywne organizacje związkowe i pracodawców
  • organizacje pracodawców
  • organizacje samorządu gospodarczego
  • organizacje związkowe.
Budżet konkursu to 11 mln zł. Maksymalna wartość projektu wynosi 4 mln zł. Maksymalne dofinansowanie wynosi 100 proc. kosztów kwalifikowanych projektu (wkład własny nie jest wymagany).
Więcej na stronie konkursu.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA