fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatEfekt inflacji: McDonald’s podnosi ceny pierwszy raz od… 14 lat!

Efekt inflacji: McDonald’s podnosi ceny pierwszy raz od… 14 lat!

Sieć restauracji McDonald's podniesie ceny serwowanych dań w Wielkiej Brytanii o 10-20 pensów.

Podwyżka cen oznacza, że za popularnego cheeseburgera trzeba będzie zapłacić 1,19 funta (zamiast dotychczasowych 99 pensów) i będzie to pierwszy taki wzrost od 14 lat.

Alistair Macrow, dyrektor generalny McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii przyznaje, że jego firma musiała podjąć tę trudną decyzję w obliczu rosnących, najszybciej od 40 lat, kosztów paliwa, wynagrodzeń i składników używanych w potrawach.

Na pewno zwiększą się też koszty menu śniadaniowego, kawy i kurczaków McNugget. Ceny mogą się różnić w restauracjach obsługiwanych przez franczyzobiorców, którzy kształtują je sami, na podstawie rekomendacji sieci.

Ostatnie miesiące były dla firmy jednak bardzo udane. W drugim kwartale obecnego roku zanotowała wzrost globalnej sprzedaży o 9,7 proc. względem analogicznego okresu roku poprzedniego.

McDonald’s posiada ponad 36 tysięcy lokali w stu krajach całego świata.

W ostatnich miesiącach ceny swoich produktów podniosły już m.in. takie marki jak Coca- cola (o ok. 5 proc.), Amazon, który zwiększył koszt subskrypcji Prime (dającej możliwość realizacji darmowych zamówień na zakupy w należącym do firmy marketplace oraz dostęp do usługi streamingowej Prime Video), a także Nestle.

BBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA