fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaPodatkiElon Musk zapłaci największy podatek w historii USA

Elon Musk zapłaci największy podatek w historii USA

Miliarder odprowadzi do budżetu ok. 11 miliardów dolarów, co jest prawdopodobnie najwyższą daniną zrealizowaną w Stanach Zjednoczonych.

O wysokości tej kwoty poinformował sam Musk na Twitterze.

Podatek zostanie uiszczony chociaż on sam nie pobiera wynagrodzenia za pracę w Tesli. Obraca jednak akcjami firmy. I wysokość podatku jest efektem sprzedaży części udziałów.

W listopadzie Musk przeprowadził na Twitterze ankietę, w której zapytał, czy powinien sprzedać 10 procent akcji. Po uzyskaniu przewagi głosów na „tak” wykonał transakcję.

Prawdopodobnie i tak wykonałby podobny krok, ponieważ w najbliższych miesiącach wygasają jego opcje na akcje Tesli przyznane w 2012 roku, od których musiałby zapłacić prawdopodobnie jeszcze większą daninę, niż gdyby nie odsprzedał udziałów.

Według Forbesa Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie – jego majątek szacuje się na 244 miliardy dolarów.

Organizacja ProPublica utrzymuje jednak, że mimo zgromadzonego potężnego majątku, szef Tesli nie zapłacił federalnych podatków w 2018 roku.

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA