fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaTransportMasowe rezygnacje z podróży samolotami po wybuchu konfliktu w Izraelu

Masowe rezygnacje z podróży samolotami po wybuchu konfliktu w Izraelu

Po ataku Hamasu na Izrael i rozpoczęciu działań zbrojnych w Strefie Gazy gwałtownie spadła liczba rezerwacji na podróże samolotami na całym świecie.

Firma analityczna ForwardKeys opublikowała szczegółowy raport na temat sytuacji rynku przewozów lotniczych po rozpoczęciu konfliktu w Izraelu. Zgodnie z zebranymi danymi, liczba nowych rezerwacji lotów spadła na całym świecie o 5 proc., porównując okres trzech tygodni po 7 października (czyli dzień ataku Hamasu na Izrael) do tego samego okresu przed tym dniem. 

Na loty z regionu Bliskiego Wschodu zarezerwowano w tym czasie o 9 proc. mniej miejsc, a na na loty z obydwu Ameryk – o 10 proc. mniej niż przed atakiem. Zainteresowanie połączeń samolotami, których celem są państwa Bliskiego Wschodu, spadło w tym czasie o 26 proc. 

Po 7 października liczba rezerwacji lotów do Izraela spadła o… 155 proc.! Oznacza to, że nie ma nowych zamówień na bilety do tego państwa, ale ponadto znaczna część z już wcześniej kupionych lotów została odwołana. 

Obecne szacunki mówią, że liczba pasażerów lotów na całym świecie w czwartym kwartale br. będzie o 5 proc. niższa od tej, którą notowano w 2019 roku, jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. 

forwardkeys.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża transportowa coraz bardziej zadłużona

Rosną długi polskiej branży TSL, która reaguje na to większą ostrożnością w zawieraniu umów z ewentualnymi kontrahentami, czym chce zmniejszyć własne ryzyko finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Port Gdańsk najlepszy w Europie!

W 2022 roku port w Gdańsku po raz kolejny odnotował największy przyrost wolumenu przeładunku towarów w całej Europie.
2 MIN CZYTANIA

Nadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Podczas sejmowej konferencji prasowej poseł na Sejm Bartłomiej Pejo, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców oraz poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej faktycznej likwidacji samochodów spalinowych w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA