fbpx
piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaTransportMasowe rezygnacje z podróży samolotami po wybuchu konfliktu w Izraelu

Masowe rezygnacje z podróży samolotami po wybuchu konfliktu w Izraelu

Po ataku Hamasu na Izrael i rozpoczęciu działań zbrojnych w Strefie Gazy gwałtownie spadła liczba rezerwacji na podróże samolotami na całym świecie.

Firma analityczna ForwardKeys opublikowała szczegółowy raport na temat sytuacji rynku przewozów lotniczych po rozpoczęciu konfliktu w Izraelu. Zgodnie z zebranymi danymi, liczba nowych rezerwacji lotów spadła na całym świecie o 5 proc., porównując okres trzech tygodni po 7 października (czyli dzień ataku Hamasu na Izrael) do tego samego okresu przed tym dniem. 

Na loty z regionu Bliskiego Wschodu zarezerwowano w tym czasie o 9 proc. mniej miejsc, a na na loty z obydwu Ameryk – o 10 proc. mniej niż przed atakiem. Zainteresowanie połączeń samolotami, których celem są państwa Bliskiego Wschodu, spadło w tym czasie o 26 proc. 

Po 7 października liczba rezerwacji lotów do Izraela spadła o… 155 proc.! Oznacza to, że nie ma nowych zamówień na bilety do tego państwa, ale ponadto znaczna część z już wcześniej kupionych lotów została odwołana. 

Obecne szacunki mówią, że liczba pasażerów lotów na całym świecie w czwartym kwartale br. będzie o 5 proc. niższa od tej, którą notowano w 2019 roku, jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. 

forwardkeys.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA