fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaInnowacjeParag Agrawal szefem Twittera

Parag Agrawal szefem Twittera

Urodzony w Indiach Parag Agrawal objął stanowisko dyrektora generalnego Twittera. To kolejny pochodzący z tego kraju dyrektor generalny światowego koncernu technologicznego.

37-latek zastąpił współzałożyciela Twittera Jacka Dorseya, który ogłosił, że odchodzi z firmy. Agrawal dołączył do Twittera w 2011 roku i awansował na stanowisko dyrektora ds. technologii w firmie.

Wiadomość o jego nominacji wywołała wielką euforię w Indiach, gdzie Twitter ma ponad 30 milionów użytkowników. Podkreśla się, że Agrawal jest teraz najmłodszym dyrektorem generalnym firm z indeksu S&P 500. Niektórzy dodali go do długiej listy pochodzących z Indii dyrektorów generalnych globalnych firm technologicznych, takich jak: Google (Sundar Pichai), Microsoft (Satya Nadella), IBM (Arvind Krishna) Adobe (Shantanu Narayen), VMWare (Raghu Raghuram).

Agrawal jest absolwentem prestiżowego Indian Institute of Technology (IIT), ma doktorat z informatyki na Uniwersytecie Stanforda. Przed dołączeniem do Twittera pracował w Microsoft, Yahoo i amerykańskim gigancie telekomunikacyjnym AT&T na różnych stanowiskach badawczych.

Jego nominacja na dyrektora generalnego Twittera przypada na czas, gdy gigant mediów społecznościowych i rząd Indii spierają się o wolność słowa i publikację fake newsów na platformie.

BBC/KR

Konrad Rajca
Konrad Rajca
Niezależny analityk i doradca, specjalista w tematyce międzynarodowej, w szczególności azjatyckiej i geopolitycznej. Konsultant Public Relations i Public Affairs. Pracował w mediach, m.in w Polskiej Agencji Prasowej i miesięczniku „Stosunki Międzynarodowe". Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej" i „Najwyższym Czasie". Pracował także w sektorze publicznym – w Biurze Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu i Urzędzie m.st Warszawy, gdzie był rzecznikiem prasowym Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Współpracował z Polsko-Amerykańską Fundacją Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska dostała unijną karę za zakupy poza Unią?

Komisja Europejska ogłosiła przyznanie wsparcia finansowego w wysokości 500 mln euro na rzecz firm obronnych, co ma na celu podniesienie ich zdolności do produkcji amunicji artyleryjskiej. Polska dostała grosze.
2 MIN CZYTANIA

Jest życie poza Unią! Europejskie państwa zawarły potężną umowę z Indiami

Kraje należące do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu zawarły porozumienie z Indiami, które ma zapewnić znaczne zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej.
< 1 MIN CZYTANIA

Wynajmowanie mieszkania w Niemczech stało się koszmarem

Około 60 proc. Niemców mieszka w lokalach wynajmowanych od osób prywatnych. Jednak dewastacje, opóźnienia w płatnościach i niejasności w prawie coraz bardziej frustrują właścicieli. Oto kilka historii przeciętnych ludzi, którzy gorzko pożałowali oddania swojej nieruchomości na wynajem.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia reguluje sztuczną inteligencję. Polska przygotowuje swoje przepisy

Parlament Europejski przyjął AI Act – kompleksowe regulacje dotyczące używania i rozwijania sztucznej inteligencji. AI Act ma wejść w życie jeszcze w 2024 r. Rząd zapowiada prace nad stworzeniem zgodnych z unijnymi regulacji polskich.
2 MIN CZYTANIA

Trump broni TikToka, oskarża Facebooka

Były prezydent USA Donald Trump skrytykował przygotowywaną ustawę Kongresu mającą zmusić spółkę-matkę TikToka do sprzedaży aplikacji pod groźbą jej zakazu w USA. Trump, który w 2020 r. w Białym Domu próbował zakazać używania TikToka powiedział teraz, że propozycja ta zapewniłaby nieuczciwą przewagę właścicielowi Facebooka – Mecie.
2 MIN CZYTANIA

Orbán spotkał się z Trumpem na Florydzie

Premier Węgier Viktor Orbán spotkał się z byłym prezydentem USA i faworytem w wyścigu prezydenckim Donaldem Trumpa w jego posiadłości na Florydzie. Po spotkaniu węgierski przywódca stwierdził, że republikanin nie da ani grosza na wojnę na Ukrainie.
2 MIN CZYTANIA