Urodzony w Indiach Parag Agrawal objął stanowisko dyrektora generalnego Twittera. To kolejny pochodzący z tego kraju dyrektor generalny światowego koncernu technologicznego.

Fot. Pixabay

37-latek zastąpił współzałożyciela Twittera Jacka Dorseya, który ogłosił, że odchodzi z firmy. Agrawal dołączył do Twittera w 2011 roku i awansował na stanowisko dyrektora ds. technologii w firmie.

Wiadomość o jego nominacji wywołała wielką euforię w Indiach, gdzie Twitter ma ponad 30 milionów użytkowników. Podkreśla się, że Agrawal jest teraz najmłodszym dyrektorem generalnym firm z indeksu S&P 500. Niektórzy dodali go do długiej listy pochodzących z Indii dyrektorów generalnych globalnych firm technologicznych, takich jak: Google (Sundar Pichai), Microsoft (Satya Nadella), IBM (Arvind Krishna) Adobe (Shantanu Narayen), VMWare (Raghu Raghuram).

Agrawal jest absolwentem prestiżowego Indian Institute of Technology (IIT), ma doktorat z informatyki na Uniwersytecie Stanforda. Przed dołączeniem do Twittera pracował w Microsoft, Yahoo i amerykańskim gigancie telekomunikacyjnym AT&T na różnych stanowiskach badawczych.

Jego nominacja na dyrektora generalnego Twittera przypada na czas, gdy gigant mediów społecznościowych i rząd Indii spierają się o wolność słowa i publikację fake newsów na platformie.

BBC/KR

Poprzedni artykułChiny przekażą Afryce miliard szczepionek
Następny artykuł„Nowoczesne technologie w budownictwie mieszkaniowym”. Wyjątkowy konkurs, wyjątkowi laureaci