fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaKrajPrzekop Mierzei Wiślanej niezagrożony

Przekop Mierzei Wiślanej niezagrożony

Minister Witkowski był gościem w programie „Polska na dzień dobry” na antenie Telewizji Republika. Zaznaczył, że prace dotyczące przekopu mierzei są w toku i nie ma mowy, by z jakiegokolwiek powodu zostały wstrzymane.

– Nie ma zagrożenia dla inwestycji przekopu. Trwają prace budowy przyczółków oraz budowa mostów zwodzonych. Zaczynamy przewożenie drogą wodną elementy budowy, aby nie niszczyć dróg. Temat przekopu interesuje Rafała Trzaskowskiego? Nie interesuje mnie to, co myśli. Interesuje mnie postęp prac. Mowa Pana Trzaskowskiego o tym, że mamy na miejscu budowy dwie beczki, jest niepoważne. Mamy zainteresowania ze stron Białorusi, która chce nawiązać współpracę z nowym portem w Elblągu. Wypowiedzi mówiące o tym, że port ten nie ma dostępu do morza, są kuriozalne – powiedział.

– Koszty tych inwestycji nie są wielkie. Więcej pieniędzy straciliśmy za rządów PO na mafiach paliwowych. Przy budowie inwestycji pracuje ponad 50 firm. Zapewnia to wiele miejsc pracy. Przekop napędza gospodarkę i dzięki temu wiele osób może pracować w Polsce. Wykonawca jest z Belgii, które daje know-how. Mowa o tak wysokich kosztach, jak to chce pokazać Pan Trzaskowski, jest niedorzeczne – dodał Witkowski.

Jego zdaniem, po uruchomieniu portu w Elblągu wiele osób znajdzie prace w tym mieście. – Przekop mierzei zajmie jeszcze trochę czasu. Mamy za sobą 10 procent pracy. Niedługo ruszą prace nad budową dwóch mostów. Będziemy więc musieli zmienić komunikacje i ruch, aby nie odłączać ich transportu – poinformował minister.

Źródło: telewizjarepublika.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Polsce brakuje pracowników sezonowych

Polscy pracodawcy mają poważny problem ze znalezieniem pracowników sezonowych. Szukają ich nawet w odległej Afryce.
2 MIN CZYTANIA

Pracujesz sezonowo? Tu zarobisz najwięcej

Wiosna i lato to okresy, w których praca sezonowa jest w Polsce najbardziej popularna. Najlepiej wtedy zarabiają... instruktorzy surfingu.
2 MIN CZYTANIA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji

Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA