fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajPrzekop Mierzei Wiślanej niezagrożony

Przekop Mierzei Wiślanej niezagrożony

Minister Witkowski był gościem w programie „Polska na dzień dobry” na antenie Telewizji Republika. Zaznaczył, że prace dotyczące przekopu mierzei są w toku i nie ma mowy, by z jakiegokolwiek powodu zostały wstrzymane.

– Nie ma zagrożenia dla inwestycji przekopu. Trwają prace budowy przyczółków oraz budowa mostów zwodzonych. Zaczynamy przewożenie drogą wodną elementy budowy, aby nie niszczyć dróg. Temat przekopu interesuje Rafała Trzaskowskiego? Nie interesuje mnie to, co myśli. Interesuje mnie postęp prac. Mowa Pana Trzaskowskiego o tym, że mamy na miejscu budowy dwie beczki, jest niepoważne. Mamy zainteresowania ze stron Białorusi, która chce nawiązać współpracę z nowym portem w Elblągu. Wypowiedzi mówiące o tym, że port ten nie ma dostępu do morza, są kuriozalne – powiedział.

– Koszty tych inwestycji nie są wielkie. Więcej pieniędzy straciliśmy za rządów PO na mafiach paliwowych. Przy budowie inwestycji pracuje ponad 50 firm. Zapewnia to wiele miejsc pracy. Przekop napędza gospodarkę i dzięki temu wiele osób może pracować w Polsce. Wykonawca jest z Belgii, które daje know-how. Mowa o tak wysokich kosztach, jak to chce pokazać Pan Trzaskowski, jest niedorzeczne – dodał Witkowski.

Jego zdaniem, po uruchomieniu portu w Elblągu wiele osób znajdzie prace w tym mieście. – Przekop mierzei zajmie jeszcze trochę czasu. Mamy za sobą 10 procent pracy. Niedługo ruszą prace nad budową dwóch mostów. Będziemy więc musieli zmienić komunikacje i ruch, aby nie odłączać ich transportu – poinformował minister.

Źródło: telewizjarepublika.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA