fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatUkraińskie wojsko dostało… 500 tysięcy paczek papierosów!

Ukraińskie wojsko dostało… 500 tysięcy paczek papierosów!

Amerykański koncern tytoniowy Philip Morris oznajmił, że przekazał ukraińskiej armii pół miliona paczek z papierosami.

Tytoń pochodzi z fabryki położonej w Lwowie.

Philip Morris zaraz po ataku Rosji na Ukrainę oznajmił iż ze względów bezpieczeństwa, zamyka swój zakład w Charkowie, gdzie pracowało 1300 osób.

Przed wybuchem wojny Ukraina stanowiła ok. 2 procent w sprzedaży tradycyjnych papierosów i wkładów do podgrzewaczy tytoniu całego koncernu.

Znacznie cenniejsza dla Philip Morris jest Rosja, gdzie sprzedaje 8,4 procent ze produkowanych papierosów i aż 17,1 procent wkładów do pogrzewaczy. Tym samym kraj ten jest drugim najważniejszym rynkiem na świecie dla firmy, po Indonezji.

Koncern, który jest właścicielem takich marek jak Malboro czy L&M, na razie nie przyłączył się do innych przedsiębiorstw, które zapowiedziały wycofanie czy ograniczenie swojej działalności w Federacji Rosyjskiej.

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kiedy wreszcie skończymy z kosztowną blagą klimatyczną?

Do roku 2030 osiągnięcie tzw. celów zrównoważonego rozwoju, tak chętnie wiązanych z ocieplaniem się klimatu, będzie kosztować każdego mieszkańca w gospodarkach typu zachodniego nawet 2026 dolarów rocznie – oszacowała Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju.
2 MIN CZYTANIA

Rozporządzenie przyjęte – Bruksela głucha na postulaty rolników

Bruksela znów pokazała, że co innego mówi, a co innego robi. Mimo protestów rolników i hodowców z całej Europy przeciwko Zielonemu Paktowi i Agendzie 2030, Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych, które może mieć katastrofalne skutki dla rolnictwa.
3 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy będą zarabiać mniej niż imigranci ?

Brytyjscy pracownicy będą otrzymywać niższe wynagrodzenia niż ich zagraniczni koledzy wykonujący tę samą pracę? Tak twierdzą prawnicy, którzy przeanalizowali nowe regulacje dotyczące wynagrodzeń.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Włochy wyślą migrantów do… Albanii

Albański parlament zaakceptował porozumienie zakładające, że do kraju trafi rocznie kilkadziesiąt tysięcy migrantów, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Włoch.
< 1 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA