fbpx
wtorek, 7 maja, 2024
Strona głównaKrajUsługi księgowe w Polsce podrożeją

Usługi księgowe w Polsce podrożeją

W przyszłym roku Polaków czekają podwyżki cen usług księgowych. To skutek zmian w przepisach i nowych obowiązków.

W 2024 roku za niektóre usługi księgowe trzeba będzie zapłacić nawet o 30 proc. więcej niż dotychczas – podaje portal PIT.pl. To skutek wprowadzenia nowych przepisów i wynikających z nich obowiązków.

Przede wszystkim w przyszłym roku polscy księgowi będą musieli pamiętać o niższych kwotach limitu zobowiązującego do prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2024 roku, a także o obowiązku płacenia podatku minimalnego. Portal PIT.pl wskazuje również na nowe limity dla ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, obowiązek wystawiania faktur ustrukturyzowanych w KSeF, nowe obowiązki przy wypełnianiu JPK V7 po wprowadzeniu KSeF oraz obowiązek prowadzenia ewidencji płatności transgranicznych. W 2024 roku wzrosną również stawki akcyzowe na alkohol i wyroby tytoniowe, a także w górę pójdą kary porządkowe w postępowaniach podatkowych.

Wszystkie te zmiany, które często wymagają dodatkowych szkoleń dla księgowych, sprawią że osoby świadczące usługi księgowe będą wymagały od przedsiębiorców wyższych wynagrodzeń.

Od stycznia niektóre biura rachunkowe przewidują nawet 30- proc. podwyżkę cen swoich usług. Wysokość stawek za usługi zależy od regionu, wielkości biura oraz zakresu świadczonych usług

– napisano w portalu PIT.pl.

Wzrost opłat za usługi księgowe będzie też skutkiem wprowadzenia nowego obowiązkowego KSeF, bo jego implementacja będzie wymagała aktualizacji programów księgowych, a to też kosztuje.

Źródło: PIT.pl
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA