fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaKrajZdecydowana większość Polaków chce głosować 28 czerwca

Zdecydowana większość Polaków chce głosować 28 czerwca

W poniedziałek do prac nad prawem wyborczym wraca Senat. Jeszcze w tym tygodniu ustawa powinna znaleźć się w Sejmie. I prawdopodobnie na dniach marszałek Elżbieta Witek poda ich termin. Pierwsza tura możliwa jest już pod koniec tego miesiąca.

Z badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przeprowadzonego 29 maja wynika, że 56,6 proc. Polaków chce, by wybory prezydenckie odbyły się 28 czerwca. Tylko 6 proc. chciałoby głosować w lipce, 6,5 proc. w sierpniu, 7,3 proc. we wrześniu, 5,8 proc. w październiku, 9 proc. w listopadzie i później. 8,8 proc. respondentów nie miało na ten temat zdania.

Źródło: rp.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Arbitralne praktyki ZUS ukrócone

Prawotwórcza działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosującego nieustawowe pojęcie tzw. wspólnika iluzorycznego została ukrócona przez Sąd Najwyższy.
2 MIN CZYTANIA

Księgarnie znikają z handlowej mapy Polski

W ciągu ostatnich dziesięciu lat działalność zamknęła niemal co trzecia księgarnia w Polsce. Regularnie rosną też długi sklepów z książkami.
2 MIN CZYTANIA

Będzie można budować schrony bez pozwolenia

Polski rząd pracuje nad zmianami w prawie budowlanym, które mają umożliwić obywatelom budowanie przydomowych schronów bez pozwolenia.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd musi zmienić system podatkowy, aby przedsiębiorcy wrócili do inwestycji

Firmy działające w Polsce powinny mieć jak najlepsze warunki do działania – tak, jak np. firmy na Słowacji, w Estonii czy w Irlandii. Nie da się tego zrobić bez zmiany jednego z najgorszych w ramach państw OECD systemu podatkowego, który zajmuje dzisiaj 36 pozycję na 37 państw – uważa Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
2 MIN CZYTANIA

[RAPORT OTWARCIA] Organizacje z branży cyfrowej z propozycjami cyfryzacji państwa

Minister Cyfryzacji powinien objąć rolę nadzorującego proces cyfryzacji wszystkich ministerstw, instytucji centralnych oraz samorządowych – to jeden z postulatów ekspertów koalicji dziesięciu organizacji działających w branży cyfrowej. Ich zdaniem sprzyjać temu będzie sprawowanie przez ministra funkcji wicepremiera.
3 MIN CZYTANIA