fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajZdecydowana większość Polaków chce głosować 28 czerwca

Zdecydowana większość Polaków chce głosować 28 czerwca

W poniedziałek do prac nad prawem wyborczym wraca Senat. Jeszcze w tym tygodniu ustawa powinna znaleźć się w Sejmie. I prawdopodobnie na dniach marszałek Elżbieta Witek poda ich termin. Pierwsza tura możliwa jest już pod koniec tego miesiąca.

Z badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przeprowadzonego 29 maja wynika, że 56,6 proc. Polaków chce, by wybory prezydenckie odbyły się 28 czerwca. Tylko 6 proc. chciałoby głosować w lipce, 6,5 proc. w sierpniu, 7,3 proc. we wrześniu, 5,8 proc. w październiku, 9 proc. w listopadzie i później. 8,8 proc. respondentów nie miało na ten temat zdania.

Źródło: rp.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zapotrzebowanie na miedź wciąż rośnie

Świat i Europa stawiają na szeroko zakrojoną transformację energetyczną. Aby można było sprostać temu zapotrzebowaniu, wydobycie miedzi musi być utrzymywane na wysokim i stale rosnącym poziomie. To ogromna szansa na jeszcze szybszy rozwój zarówno dla KGHM Polska Miedź S.A., jak i całej polskiej gospodarki.
4 MIN CZYTANIA

Pułapki podatkowe w nowej ustawie o fundacjach rodzinnych [KOMENTARZ]

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja br. Jednak już dokonano jej nowelizacji. Zmiany zasad opodatkowania w większości są korzystne. Ale jedna z koncepcji może poważnie skomplikować prowadzenie fundacji. Publikujemy komenatrz ekspercki na ten temat, którego autorem jest doradca podatkowy Ewa Flor.
7 MIN CZYTANIA

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.