Amerykański bank inwestycyjny JPMorgan Chase przewiduje, że w 2022 r. nastąpi koniec pandemii Covid-19 i na świecie rozpocznie się odbudowa gospodarcza.

Pexels.com

– Przewidujemy, że 2022 r. będzie rokiem globalnej odbudowy gospodarczej, końcem pandemii i powrotem do normalnych, przedpandemicznych warunków ekonomicznych i rynkowych – powiedział Marko Kolanovic, szef działu strategii rynków globalnych w JPMorgan. – Wszystko to jest uzależnione od osiągnięcia przez szeroką populację odporności stadnej, ale też od ludzkiej pomysłowości przynoszącej nam nowe leki, które będą szeroko dostępne w 2022 r. – dodał ekspert.

Bank z Wall Street twierdzi, że silna odbudowa gospodarcza będzie napędzana powrotem globalnej mobilności wśród ludzi oraz zwiększonymi wydatkami ze strony firm i konsumentów.

– Już 2021 r. gospodarki na całym świecie poczyniły wielkie postępy w kierunku odbudowy i otwarcia. Ciągle jednak dużo pozostaje do zrobienia, gdyż odbudowa była nierównomierna i niepełna, bo często przerywana przez nowe odmiany wirusa – podkreślił Kolanovic.

Wśród zagrożeń dla odbudowy JPMorgan wymienia rozluźnianie polityki monetarnej przez banki centralne.

Poprzedni artykułABW zbada powiązania Rady Medycznej z firmami farmaceutycznymi
Następny artykułIle zarabiają prezesi największych amerykańskich firm?