Konfederacja Europejskiego Biznesu BusinessEurope wydała oświadczenie, w którym zdecydowanie potępia trwającą obecnie inwazję Rosji na Ukrainę.

Pexels.com

Według BusinessEurope działania Moskwy to „jawne pogwałcenie zasad międzynarodowych” oraz „realne zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie i poza nią”. W związku z tym przedstawiciele europejskich przedsiębiorców wezwali Unię Europejską do nałożenia dodatkowych sankcji gospodarczych na Rosję.

„Aby sankcje te były skuteczne, powinny być dobrze ukierunkowane, jak najbardziej jednoznaczne i dobrze skoordynowane z odpowiednimi partnerami, w szczególności z USA, także w zakresie ich wdrażania. Biznes nie działa w próżni i będzie wspierał środki uznane przez instytucje UE za konieczne. Jednak ciężar poniosą przedsiębiorstwa europejskie, w tym firmy prowadzące działalność handlową i operacyjną w Rosji. W tym kontekście, aby złagodzić dla nich odczuwalne skutki sankcji, konieczne będą wcześniejsze wytyczne i szczegółowe informacje na temat sankcji gospodarczych wraz z przyjęciem środków wspierających” – napisano w oświadczeniu cytowanym przez Konfederację Lewiatan, która jest członkiem BusinessEurope.

Poza tym Konfederacja Europejskiego Biznesu wezwała wspólnotę europejską do ochrony obywateli UE i firm działających w krajach zaangażowanych w konflikt, a także przypomniała, że wojna pogłębi istniejący kryzys na europejskim rynku energetycznym.

Poprzedni artykułBaltic Pipe coraz bliżej
Następny artykułFirma budująca Nord Stream 2 ogłosiła upadłość