fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaKrajCo młodzi Polacy sądzą o zakazie handlu, zasiłkach i podatkach

Co młodzi Polacy sądzą o zakazie handlu, zasiłkach i podatkach

Młodzi Polacy nie chcą zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

Z badania przeprowadzonego przez centrum Indicator na zlecenie fundacji Konrad-Adenauer-Stiftung wynika, że aż 78 proc. Polaków w wieku od 18 do 30 lat nie chce zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Poza tym, według 71,2 proc. ankietowanych, w ciągu ostatnich 8 lat perspektywy życia w Polsce dla osób młodych się pogorszyły.

Opublikowane badanie wykazało również, że aż 92,6 proc. młodych Polaków jest przeciwnych podwyższaniu wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Prawie trzy czwarte ankietowanych nie zgadza się też z postulatem likwidacji programu 500 plus, a 82,6 proc. nie chce, aby Polska wstępowała do strefy euro. Jednocześnie 58,6 proc. respondentów nie zgadza się ze stwierdzeniem, że Polska powinna zabiegać o wypłacenie reparacji wojennych od Niemiec.

Z raportu wynika, że młodzi Polacy mają dość wysokie oczekiwania wobec pomocy od państwa. Aż 59,7 proc. popiera finansowanie in vitro i antykoncepcji przez państwo, a 67 proc. twierdzi, że państwo powinno budować mieszkania dla młodych. Prawie 80 proc. młodych Polaków chciałoby też, żeby rząd podjąć zdecydowane działania w walce z kryzysem klimatycznym, 85,9 proc. postuluje zwiększenie wydatków na obronność, a 86,5 proc. twierdzi, że Polska powinna pomagać uchodźcom z Ukrainy.

Jednocześnie młodzi Polacy chcieliby, żeby w naszym kraju obowiązywały niskie podatki i taki postulat popiera aż 91 proc. z nich.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA